Nisan’19 Etkinlik Takvimi
01-05.04.2019
“Kanser ve Kök Hücre Konusunda Temel Bilgiler, Yenilikçi Yaklaşımlar”
Yer: MÜKKAM Laboratuvarları
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Kanser ve Kök Hücre Araştırma Merkezi (MÜKKAM)
Program için tıklayınız.
01.04.2019, 15:00-16:00
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
“Takım Çalışması”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük-Meslek Yüksekokulu-SKS-Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
02-03.04.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri
“Rebuilding Identity and Culture through Media”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Öğrencileri
02-03.04.2019, 10:00-17:00
Fuar: İstanbul Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık
02.04.2019, 10:20-12:30
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Doç. Dr. Yalçın KIRDAR
Yer: Meslek Yüksekokulu Uçak Teknolojisi Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
02.04.2019, 10:30-11:30
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri
Söyleşi: Yiğit SERTDEMİR, Oyuncu, Yazar, Yönetmen
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü
02.04.2019, 11:00-12:00
İstanbul Veli Akademileri Projesi
Seminer: "Aile İçi İletişim”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ
Yer: Mutluhan Uzunal Çolakoğlu Ortaokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Mutluhan Uzunal Çolakoğlu Ortaokulu
02.04.2019, 11:00-12:00
Söyleşi: Moda Tasarımı Programı Söyleşi ve Defile Organizasyonu
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Moda Tasarımı Programı
02.04.2019, 12:00
“Üniversitelerarası Futbol Maçları”
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
02.04.2019, 13:30-14:30
Seminer: "Sınav Kaygısı"
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Ahmet BEDEL
Yer: Üsküdar Validebağ Fen Lisesi, Üsküdar
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Üsküdar Validebağ Fen Lisesi
02.04.2019, 13:30-15:30
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Aslı ÖZTOPÇU
Yer: Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Tanıtım Programı - Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
02.04.2019, 13:30-15:30
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri
Kısa Oyun:
“Kayıp Cennet”
“Tanrıların Şafağı”
“Suç ve Ceza”
15:00 Ben Artist Olmak İstiyorum
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Açık Sahne ve Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü
02.04.2019, 17:00-20:00
Akran Mentörlüğü Eğitim Programı
“Akademik Güdülenme”
Eğitmen: Psk. Candan KAVALCI
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Derslik 4
Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
02.04.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Konuşmacı: Gökhan DEMİRCİOĞLU, EDMER Yönetim Kurulu Üyesi ve Argus Medya Satış Pazarlama Müdürü
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü
03.04.2019, 09:00-12:00
"Üniversite Açısından 2023 Eğitim Vizyonu"
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Rektörlük
Program için tıklayınız.
03.04.2019, 10:00-14:00
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri
Atölye: “Fiziksel Tiyatronun Temel İlkeleri ve Maskelenmiş Oyunculuk”
Konuşmacı: Güray DİNÇOL
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Hareket Atölyesi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü
03.04.2019,10:00-17:00
“Hibe Teşvik ve Destekler, Fırsatlar Eğitimi”
Eğitmen: Prof. Dr. Asım Egemen YILMAZ
Yer: Proje Destek Ofisi
Düzenleyen: Proje Destek Ofisi
03.04.2019, 11:00-12:00
İstanbul Veli Akademileri Projesi
Seminer: "Olumlu Tutum ve Davranışlar”
Konuşmacı: Arş. Gör. Esra ELMAS
Yer: Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu
03.04.2019, 12:00-14:00
Seminer: "Yapay Zeka/Robotik Uygulamalar"
Konuşmacı: Prof. Dr. Emin Murat ESİN
Yer: Sancaktepe Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
03.04.2019, 13:35-15:15
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Öğr. Gör. Merve AKAR
Yer: Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı - Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
03.04.2019, 14:00-16:00
Kanser ile Savaş Haftası Etkinliği
Kanser İle Savaş Söyleşisi:
Onur Konuğu: Bahar ÖZTAN, Yeşilçam Sanatçısı
Moderatör: Prof. Dr. Orhan TÜRKEN, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı
Konuşmacılar:
Prof. Dr. Manuk MANUKYAN, Genel Cerrahi Anabilim Dalı ,
Doç. Dr. Erdin İLTER, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı,
Doç. Dr. Mehmet Mahir ATASOY, Radyoloji Anabilim Dalı
Yer: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Prof. Dr. Can Solakoğlu Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri: İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı
Program için tıklayınız.
03.04.2019, 14:30-16:30
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Ayça ÖZKAN KOCA
Yer: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
03.04.2019, 14:30
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri
“Geleneksel Tiyatromuzdan Örnekler”
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü
04.04.2019, 09:00-17:00
“4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü”
Yer: Kültür Merkezi Fuaye Alanı
Düzenleyen: SKS, Hayvan Dostları Kulübü
04-05.04.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri
“Building a Better Future through Education”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Öğrencileri
04.04.2019, 12:00
“Üniversitelerarası Futbol Maçları”
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
04.04.2019, 12:30-13:30
“Dekan-Öğrenci Buluşması”
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi A307 No’lu Derslik Önü
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi
04.04.2019, 13:00
Üniversitelerarası Kadın Voleybol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
04.04.2019, 13:45-15:30
"Yükseköğretime Dokunmak Projesi"
Katılımcı Kurum: Marmara Eğitim Kurumları
Ziyaret Edilecek Akademik Birimler: Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
Yer: Kültür Merkezi, Derslik 2
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Marmara Eğitim Kurumları
04.04.2019, 15:00-17:00
Konser: Cevahir Karaca ve Seval Eroğlu
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS
04.04.2019, 17:00-19:30
Etik Lider Akademisi
10. Dönem Belge Dağıtım Töreni
Yer: QNB Finansbank Genel Müdürlüğü, Şişli
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü
05.04.2019, 09:00-16:00
Arama Konferansı
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım (EN-TR) Bölümü
05.04.2019, 09:15-15:30
Bilim Gezisi: “Yenikapı Batıkları”
Yer: İstanbul Üniversitesi Yenikapı Batıkları Uygulama ve Araştırma Laboratuvarı
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı
05.04.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi
Yer: Eğitim Fakültesi, Amfi 1
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
05.04.2019, 10:00-12:30
KOSGEB - Hibe ve Teşvikler / Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı
KOSGEB Temsilcilik Ofisi
Katılımcı: Maltepe Üniversitesi Akademik, İdari Çalışanlar ve Öğrenciler
Sunum ve Konuşmacılar: KOSGEB MARMARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
05.04.2019, 11:00-13:00
Seminer: “Enerji ve Kuvantum”
Konuşmacı: Doç. Dr. Afif SIDDIKİ
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
05.04.2019, 12:00
Üniversitelerarası Erkek Basketbol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
05.04.2019, 13:30-15:30
Seminer: “Moleküler Dinamik Simülasyonları Metodu ile Karbon-Bazlı Malzemelerin Mekanik ve Isıl Özelliklerinin Araştırılması”
Konuşmacı: Dr. Ahmet Emin ŞENTÜRK
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
05.04.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“Günümüz İnsanlarının Problem ve İhtiyaçları”
Eğitmen: Prof. Dr. Nurgün OKTİK
Yer: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi
05.04.2019, 14:00-16:00
Konferans: “PDR’ye Genel Bir Bakış”
Yer: Eğitim Fakültesi Amfi-1
Düzenleyen: SKS, PDR Kulübü
05.04.2019, 14:30-16:00
Kanser ile Savaş Haftası Etkinliği
“Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Korosu, TSM Konseri”
Etkinlik Koordinatörü Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Hekimi Prof. Dr. Orhan TÜRKEN
Koro Koordinatörü İç Hastalıkları Anabilim Dalı Hekimi Doç. Dr. Gülbüz SEZGİN
Koro Şefi Şermin NİYAZİ yönetiminde
Yer: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Prof. Dr. Can Solakoğlu Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri: İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı
Program için tıklayınız.
05.04.2019, 15:00-17:00
Konser: “Türk Bestecileri Serisi 1: Ekrem Zeki Ün”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Konservatuvar
05.04.2019, 15:40-17:00
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Özgecan KARANCI
Yer: Meslek Yüksekokulu Adalet Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
06.04.2019
Teknik Gezi: 1915 Çanakkale Köprüsü Lâpseki Şantiyesi
Yer: Çanakkale
Düzenleyen: SKS, Yapı Kulübü - ZETAŞ Zemin Teknolojisi A.Ş.
06.04.2019, 09:00-17:00
Sempozyum: “Anestezi Teknisyen ve Teknikleri Mezuniyet Sonrası 14. Eğitim Sempozyumu”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakır Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü - Anestezi Programı
Program için tıklayınız.
06.04.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü
06.04.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“İnsan-Ontolojisinde Özne”
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Kadıköy Belediyesi-İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)
07.04.2019, 10:00-17:00
“Otizmli Bireylerin Eğitimi Sertifika Programı”
Yer: Marma Otel İstanbul, Ekrem Akurgal Toplantı Salonu
Düzenleyen: Tohum Türkiye Erken Tanı ve Eğitim Vakfı - Eğitim Fakültesi - Maltepe-SEM
08.04.2019, 08:00
Üniversitelerarası Kadın Voleybol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
08.04.2019, 08:00
Üniversitelerarası Erkek Basketbol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
08.04.2019, 09:30-10:30
İstanbul Veli Akademileri Projesi
Seminer: "Psikolojik Sorunlar"
Konuşmacı: Prof. Dr. Nermin ÇELEN
Yer: Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi - Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulu
08.04.2019, 10:00-11:00
İstanbul Veli Akademileri Projesi
Seminer: "Psikolojik Sorunlar”
Konuşmacı: Uzm. Psk. Elif Eylem VARSAK
Yer: Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu
08.04.2019, 10:00-12:00
Konferans: "Çocuk ve Gençlerde Görülen Ruhsal Sorunlar"
Konuşmacı: Prof. Dr. Bülent COŞKUN
Katılımcı: Maltepe Hasan Şadoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı
Yer: Yabancı Diller Yükseokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu - Çocuk Gelişimi Programı
08.04.2019, 10:00-17:00
Fuar: Diyarbakır Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Diyarbakır Üniversitesi Kongre Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık
08.04.2019, 10:50-12:30
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Ayça ÖZKAN KOCA
Yer: Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
08.04.2019, 10:50-12:30
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Aslı ÖZTOPÇU
Yer: Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
08.04.2019, 13:30-15:30
Konferans: "İş Hayatına Hazırlık"
Konuşmacı: Ebru ARSLAN, Yetenek Akademisi
Katılımcı: Maltepe Hasan Şadoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı
Yer: Yabancı Diller Yükseokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu - Çocuk Gelişimi Programı
08.04.2019, 15:00-16:00
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
“Motivasyon”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
08-15.04.2019
EMSA Öğrenci Kulübünün Öğrenci Değişimi Etkinliği: Ulusal Twinning Projesi
Yer: Tıp Fakültesi Laboratuvarları ve Derslikler - Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
Düzenleyen: Tıp Fakültesi
09-10.04.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri
“Life and Well-being”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğrencileri
09.04.2019, 10:00-12:00
Konferans: "Erken Çocukluk Dönemi STEAM Eğitimi ve Uygulamaları"
Konuşmacı: Doç. Dr. Hasret NUHOĞLU
Katılımcı: Maltepe Hasan Şadoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Amfisi
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu - Çocuk Gelişimi Programı
09.04.2019, 10:30-11:30
İstanbul Veli Akademileri Projesi
Seminer: "Sosyal Sorumluluk"
Konuşmacı: Doç. Dr. Havva Özden BAMDECİ
Yer: Emine İbrahim Pekin Ortaokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Emine İbrahim Pekin Ortaokulu
09.04.2019, 13:00
Üniversitelerarası Erkek Voleybol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
09.04.2019, 13:30-15:30
Konferans: "Okul Öncesi Eğitiminde Program"
Konuşmacı: Prof. Dr. Rengin ZEMBAT
Katılımcı: Maltepe Hasan Şadoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu - Çocuk Gelişimi Programı
09.04.2019, 14:00-15:30
"Modacı Hakan Akkaya ile Söyleşi"
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı
09.04.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Konuşmacı: Osman Bahri TURGUT, Garanti Bankası İç Denetim ve Kontrol Başkanı
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü
10-11.04.2019, 09:30-16:00
“IV. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali”
Yer: Marma Otel İstanbul, Marmara Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Roman Kahramanları Dergisi
Program için tıklayınız.
10.04.2019, 10:00-12:00
Meslek Tanıtım Günü: Özel Kartal Ege Bilim Koleji
Konuşmacılar: Dr. Öğr. Üyesi Elif ALTIN – İç Mimarlık
Arş. Gör. Uğursal DEMİR – Gemi ve Yat Tasarımı
Yer: Özel Kartal Ege Bilim Koleji Yerleşkesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Özel Kartal Ege Bilim Koleji
10.04.2019,10:00-17:00
“Hibe Teşvik ve Destekler Fırsatlar, Eğitimi”
Eğitmen: Prof. Dr. Asım Egemen YILMAZ
Yer: Proje Destek Ofisi
Düzenleyen: Proje Destek Ofisi
10.04.2019, 11:00-12:00
Meslek Tanıtım Günü: Tuzla Halil Türkkan Anadolu İmam Hatip Lisesi
Konuşmacılar: Öğr. Gör. Sema KOÇ TÜTÜNCÜ – İlk ve Acil Yardım
Öğr. Gör. Hale BAYRAM – Anestezi
Yer: Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Tuzla
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
10.04.2019, 12:00
Üniversitelerarası Erkek Basketbol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
10.04.2019, 12:00-14:00
Seminer: "Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar/Kanser"
Konuşmacı: Damla KAYALI
Yer: Sancaktepe Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
10.04.2019, 13:00-15:00
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinliği
Konuk Oyun: “Sezuan’ın İyi İnsanı”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü
11.04.2019, 08:00
Üniversitelerarası Erkek Voleybol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
11.04.2019, 08:30-16:00
Kariyer Günü: Ümraniye Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi, Üsküdar
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
11.04.2019, 10:00-12:30
Meslek Tanıtım Günü: Erenköy Kız Anadolu Lisesi
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Hakan DİLMAN – İngilizce Öğretmenliği Bölümü
Yer: Erenköy Kız Anadolu Lisesi, Kadıköy
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Erenköy Kız Anadolu Lisesi
11.04.2019, 10:00-15:30
“4. Kariyer Basamakları”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Kariyer ve İş Kulübü
11.04.2019, 13:00-14:00
Söyleşi: “Dekanla Çay Saati”
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanlık Girişi
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
11.04.2019, 14:30-17:00
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Ayça ÖZKAN KOCA
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Animasyon Bölümü - Sahne Sanatları Bölümü
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
11.04.2019, 20:00-22:00
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinliği
Tiyatro Oyunu: “Vur/Yağmala/Yeniden: 3 Kısa Oyun”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi
12.04.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: İzmir Buca – Sultan Alparslan Anadolu Lisesi
Yer: Eğitim Fakültesi, Amfi1
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
12.04.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: Eğitim Fakültesi, Amfi1
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
12.04.2019, 10:00-12:00
“Görsel İletişim Tasarımı Eğitimi Arama Konferansı”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Ekrem Akurgal Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
12.04.2019, 10:30-12:00
Nairobi Büyükelçiliği Ziyareti
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Uluslararası Ofis
12.04.2019, 13:00-16:00
Seminer: “Sağlık Teknolojilerinde Yenilikçilik ve Girişimcilik, Fırsatlar ve Uygulamalar”
Konuşmacı: Bora YAŞA, T.C. Sağlık Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Sağlık Teknolojileri Danışmanı
Yer: Tıp Fakültesi Prof. Dr. Can Solakoğlu Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
13.04.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü
13.04.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“Tarihsel Öznenin Bunalımı”
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Bergen COŞKUN ÖZÜAYDIN
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi
15.04.2019
“Ağaç Tanıtım Uygulaması Pilot Denemesi”
Yer: Tema Vakfı Genel Merkezi, Şişli
Düzenleyen: Tema Vakfı - SKS, Genç Tema Kulübü
15-16-17.04.2019, 09:30
“Otizmli Bireylerin Eğitimi Sertifika Programı”
Eğitmen: Dr. Öğr. Üyesi Deniz DAĞSEVEN EMECEN
Yer: Tohum Türkiye Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
Düzenleyen: Tohum Türkiye Erken Tanı ve Eğitim Vakfı - Eğitim Fakültesi - Maltepe-SEM
15.04.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Erkut Soyak Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
15.04.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Özel Bergama Uğur Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
15.04.2019, 10:00-12:00
Konferans: “Türk Hukukunda Güncel Sorunlar”
Yer: Hukuk Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Öğrenci Konseyi Hukuk Fakültesi Temsilciliği
15-17.04.2019, 10:00-16:00
Eğitim: “Introduction to Body Psychotherapy”
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
15.04.2019, 10:50-12:30
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Ayça ÖZKAN KOCA
Yer: Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı Güvenliği Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
15.04.2019, 14:30-16:00
Kampüs Ziyareti: Sapanca Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
15.04.2019, 14:30-16:30
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Ayça ÖZKAN KOCA
Yer: Hemşirelik Yüksekokulu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
15.04.2019, 15:00
Üniversitelerarası Erkek Basketbol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
15.04.2019, 15:00-16:00
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
“Beden Dili”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
15.04.2019, 15:00-16:30
"Bilişim ve Bilişim Hukuku Arasında KVKK"
Açış Konuşması: Prof. Dr. Şahin KARASAR
Konuşmacılar:
Dr. Öğr. Üyesi Bahadır APAYDIN
Av. Umut ORMAN
Bilgi Güvenliği Uzm. Kayra OTANER
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük
15.04.2019, 15:00-17:00
“Ümit Yılmaz ile Müzikli Sohbetler”
Konuk: Gece Yolcuları
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS
16.04.2019, 08:00
Üniversitelerarası Kadın Voleybol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
16-17.04.2019, 09:00-16:00
Kariyer ve Meslek Tanıtım Günü: Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yer: Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ümraniye
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi
16.04.2019, 09:00-16:00
Kariyer ve Meslek Tanıtım Günü: Fen Bilimleri Eğitim Kurumları
Konuşmacı: Arş. Gör. Beyza Nur YILMAZ – Sosyal Hizmet Bölümü
Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi, Üsküdar
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Fen Bilimleri Eğitim Kurumları
16.04.2019, 10:00-12:30
Panel: “Otizm Farkındalık Ayı Etkinliği”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: SKS, Özel Eğitim Kulübü
16-17-18.04.2019, 10:00-16:00
Kariyer Günü: Maltepe Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kariyer Günleri
Yer: Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Maltepe Rehberlik ve Araştırma Merkezi
16.04.2019, 12:40-14:20
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Aslı ÖZTOPÇU
Yer: Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
16.04.2019, 13:30-14:30
Seminer: Kaygılıyım Öyleyse Varım!
Konuşmacı: Psk. Yasemin Kıldıran
Yer: Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Maltepe Rehberlik ve Araştırma Merkezi
16.04.2019, 13:30-15:00
Drama Atölyesi: “Yaratıcı Drama ile Otizm Farkındalık Ayı Etkinliği”
Yer: Eğitim Fakültesi Drama Odası
Düzenleyen: SKS, Yaratıcı Drama Kulübü - Özel Eğitim Kulübü
16.04.2019, 13:30-16:30
"Havacılık Sempozyumu"
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu
Program için tıklayınız.
16.04.2019, 14:30-16:30
Advertising Workshop - 6 (AW!)
Katılımcılar: Doç. Dr. Yalçın KIRDAR ve Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri
Yer: Yaşar Üniversitesi, İzmir
16.04.2019, 17:00-20:00
Akran Mentörlüğü Eğitim Programı
“SINAV”
Eğitmenler: Psk. Yasemin KILDIRAN - Uzm. Psk. Elif Eylem VARSAK
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Derslik 4
Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
16.04.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Konuşmacı: Burak ÜNALDI, Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Genel Sekreteri
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü
17-18.04.2019, 09:00-16:30
"PDR Günleri"
Yer: Hukuk Fakültesi Amfi 1
Düzenleyen: SKS, PDR Kulübü
17.04.2019, 09:00-22:00
Advertising Workshop - 6 (AW!)
Katılımcılar: Doç. Dr. Yalçın KIRDAR ve Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri
Yer: Yaşar Üniversitesi, İzmir
17.04.2019, 09:30-10:30
Seminer: Üniversite Nedir? Üniversiteli Kimdir?
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN
Yer: Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ümraniye
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi
17.04.2019, 09:30-16:00
Kariyer Günü: Kandilli Kız Anadolu Lisesi
Yer: Kandilli Kız Anadolu Lisesi, Üsküdar
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Kandilli Kız Anadolu Lisesi
17.04.2019, 10:00
Üniversitelerarası Erkek Voleybol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
17.04.2019, 10:00-12:00
“Resmi Futbol 1. Lig Maçları”
Yer: Halkalı Futbol Spor Tesisleri
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
17.04.2019, 11:00-13:00
Konferans: “Dünya’da ve Türkiye’de Medya ve Siyaset”
Moderatör: Prof. Dr. Hasan ÜNAL
Konuşmacılar:
Fikret BİLA, Halk TV
M. Hulki CEVİZOĞLU, KRT TV, Popüler Bilim Dergisi
Ahu ÖZYURT, Woman TV Genel Yayın Yönetmeni ve Sputnik Radyo "Fotoğrafın Tamamı" Programı Yapımcısı
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
17.04.2019, 12:00
Üniversitelerarası Erkek Basketbol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
17.04.2019, 13:00-14:30
İstanbul Veli Akademileri Projesi
Seminer: "Bağımlılıklardan Korunma"
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Kuntay ARCAN
Yer: İsmet İnönü İlkokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – İsmet İnönü İlkokulu
17.04.2019, 13:30-15:00
Konferans: “UCİM ile Çocuk İstismarına Farkındalık Yaratalım”
Yer: Hemşirelik Yüksekokulu, Safiye Hüseyin Elbi Amfisi
Düzenleyen: SKS, Hemşirelik ve Sağlık Kulübü - Uluslararası Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM)
18-19-20.04.2019, 09:00-17:30
“2nd International Congress of Business Economics and Marketing”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Uluslararası İşletme, Ekonomi ve Pazarlama Topluluğu
Program için tıklayınız.
18-19.04.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri
“Simulation”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri
18.04.2019, 09:30-17:30
Sempozyum: “International Programme on Migration, Trauma and Self-Care”
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Odası
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
Program için tıklayınız.
18.04.2019, 10:00-11:00
İstanbul Veli Akademileri Projesi
Seminer: "Bilinçli Teknoloji Kullanımı”
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Demet PEKŞEN SÜSLÜ
Yer: Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu
18.04.2019, 12:00
Üniversitelerarası Kadın Voleybol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
18.04.2019, 13:45-15:30
"Yükseköğretime Dokunmak Projesi"
Katılımcı Kurum: Marmara Eğitim Kurumları
Ziyaret Edilecek Akademik Birimler: Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi
Yer: Marmara Eğitim Köyü
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Marmara Eğitim Kurumları
18.04.2019, 15:30-16:30
Güzellik ve Estetik Birimi Açılış Töreni
Yer: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, Kadın Hastalıkları ve Doğum Binası 6. Katı
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
19.04.2019
“Çocuklarla Toprak Tohum Buluşması”
Yer: Marmara Koleji
Düzenleyen: SKS, Genç Tema Kulübü
19.04.2019, 08:30-19:30
Teknik Gezi: “Tekstil Teknolojisi”
Yer: Merinos Tekstil Sanayi Müzesi ve Emirali Tekstil Fabrikası, Bursa
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı
19.04.2019, 10:00-12:00
“Resmi Futbol 1. Lig Maçları”
Yer: Halkalı Futbol Spor Tesisleri
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
19.04.2019, 10:15-12:30
"Mühendislik öğrencileri için Fikri ve Sinai Haklar, Marka ve Patent Semineri"
Eğitimci: Marpataş Marka ve Patent
Yer: Kültür Merkezi, 3.Kat / 304 Seminer Odası
Düzenleyen: Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma ve Uygulama Merkezi (MİKAM)
19.04.2019, 10:30-11:45
Aile Okulu 16: “Ailenin Sorunları ve Korunması”
Açılış Konuşmaları:
Melike OĞUZHAN, İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) Müdür
Ayşenur EFİR, Şehit İbrahim Cengiz İmam Hatip Ortaokulu Müdürü
Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ, “Ailenin Sorunları ve Korunması”
Yer: Şehit İbrahim Cengiz İmam Hatip Ortaokulu
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) - Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
19.04.2019, 13:30-17:00
“Endüstri Mühendisliği Danışma Kurulu Toplantısı”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
19.04.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“İletişim Çatışmaları”
Eğitmen: Doç. Dr. Gürdal ÜLGER
Yer: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi
20.04.2019, 09:30-10:30
Fen Bilimleri Çalıştayı Açılış Konferansı
Konuşmacı: Prof. Dr. İdris Adnan GÜMÜŞ
Yer: Şehit İlhan Varank Fen Lisesi Konferans Salonu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
20.04.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü
20-21.04.2019, 10:00-14:00
“Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi”
Yer: Marma Otel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Maltepe-SEM
22.04.2019, 09:00-12:30
Konferans: “Psikolojide Güncel Konular”
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
22.04.2019, 10:00
Üniversitelerarası Erkek Voleybol Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
22.04.2019, 10:00-12:00
Resmi Futbol Maçları
Yer: Halkalı Etap Sahası
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
22.04.2019, 10:00-15:00
"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"
Katılımcı Kurum: Kardeş Rehabilitiasyon Merkezi
Yer: Amfi Tiyatro
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı
22.04.2019, 11:45-12:45
Konferans: “Romantik İlişkilerde Bağlanma”
Konuşmacı: Eyüp DURMAZ, Uzm. Klinik Psikolog
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Amfi II
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü
22.04.2019, 12:00
Şenlik: “Gülen Yüzler Festivali”
Yer: Marmara Eğitim Köyü
Düzenleyen: SKS, Genç KADEM Kulübü
22.04.2019, 12:00
Resmi Basketbol Maçları
Yer: Acıbadem Üniversitesi
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
22.04.2019, 13:00-14:30
Kampüs Ziyareti: Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
22.04.2019, 15:00-16:30
“Eskişehir Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası Konseri”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Eskişehir Tepebaşı Belediyesi - SKS
22.04.2019, 18:00-20:00
Resmi Voleybol Maçları
Yer: Sabancı Üniversitesi
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
24.04.2019, 10:00-12:00
Konferans: “Nörobiyolojinin İlişkilerdeki Bağlanma Stilleri Üzerindeki Etkisi”
Konuşmacı: Reyhana SEEDAT, Psikoterapist
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
24.04.2019, 13:00-15:00
Atölye: "Arzudan Doğan Korkular"
Konuşmacı: Buket ÖNALP
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri, Derslik 16
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü
24.04.2019, 13:00-15:00
Atölye Çalışması: "Korkularla Yüzleşmek"
Yer: İnsan ve Toplum Bilimler Fakültesi Derslik No: 16
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü - Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) Eğitim Ofisi
24.04.2019, 14:00
Gezi: “Maltepe RAM Mesleki İnceleme”
Yer: Maltepe Rehberlik ve Araştırma Merkezi
Düzenleyen: SKS, PDR Kulübü
24.04.2019, 14:00-16:00
“Kişisel Gelişim Günleri”
Konuşmacı: Aşkım KAPIŞMAK, Davranış Bilimleri Uzmanı
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Mezunlarla Kariyer ve Araştırma Merkezi (MİKAM) - SKS - Öğrenci Konseyi
24.04.2019, 14:00-16:00
Söyleşi: "Hazana Övgü Kitabı İmza Günü ve Söyleşi"
Konuşmacı: Prof. Dr. Hamlet İSAHANLI, Hazar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyeti Başkanı
Yer: Eğitim Fakültesi Amfi-1
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi
24.04.2019, 16:00-18:00
Maltepe Kaymakamlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı
Panel: Filistin'de ve Türkiye'de Engelli Çocuk Olmak
Konser: Maltepe Kaymakamlığı Uluslararası Çocuk Korosu
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Kaymakamlığı - Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü - Maltepe Üniversitesi
25-26-27.04.2019, 08:30-18:00
“14. Ulusal Okul Öncesi Öğretmenliği Öğrenci Kongresi ”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu - Erkut Özel Konferans Salonu – Kültür Merkezi ve Eğitim Fakültesi Derslikleri
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi - SKS, Çocuk Dünyam Kulübü
Program için tıklayınız.
25-26.04.2019, 09:00-17:00
“Genç Tema Kulübünün Tanıtımı Stant Çalışması”
Yer: Kültür Merkezi Fuayesi
Düzenleyen: SKS, Genç Tema Kulübü
25.04.2019, 11:00-13:00
“Kişisel Gelişim Günleri”
Konuşmacı: Çetin YILMAZ, Basketbol Koçu
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Mezunlarla Kariyer ve Araştırma Merkezi (MİKAM) - SKS - Öğrenci Konseyi
25.04.2019, 13:00
Resmi Voleybol Maçları - Çeyrek Final
Yer: Işık Üniversitesi
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
25.04.2019, 13:00-15:00
Konferans: Yeni Araştırmalar, Genç Araştırmacılar II: “Martha C. Nussbaum’un Eğitim Anlayışı”
Konuşmacı: Cem NİKRAVAN
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Derslik No: 13
Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü - SKS, Felsefe Kulübü
25.04.2019, 13:30-16:30
Söyleşi: “2. Geleneksel Sosyoloji Günü”
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Amfi II
Düzenleyen: SKS, Sosyoloji Kulübü - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü
25.04.2019, 14:00-15:00
İsmail Ateş'in "Kainat Formları" Sergisi Açılışı
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Alanı
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi
25.04.2019, 14:00-16:00
“Kişisel Gelişim Günleri”
Konuşmacı: Semih SAYGINER, Dünya Bilardo Şampiyonu
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Mezunlarla Kariyer ve Araştırma Merkezi (MİKAM) - SKS - Öğrenci Konseyi
25.04.2019, 18:00
Konser: “Peter and the Wolf”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Konservatuvar
26.04.2019, 12:00
Resmi Basketbol Maçları
Yer: Yeditepe Üniversitesi
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü
26.04.2019, 10:00-17:30
Fuar: Muğla Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık
26.04.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“İnsan Hakları”
Eğitmen: Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ
Yer: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi
26.04.2019, 14:00-16:00
“Kişisel Gelişim Günleri”
Konuşmacı: Mehmet AUF, Davranış Bilimleri Araştırmacısı
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Mezunlarla Kariyer ve Araştırma Merkezi (MİKAM) - SKS - Öğrenci Konseyi
26.04.2019, 14:30-16:10
Yenilikçilik ve Girişimcilik Dersleri
Katılımcı: 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mezun Adayı Öğrenciler
Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Özgecan KARANCI
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGİM)
27.04.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü
Program için tıklayınız
27.04.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“Kentteki Özne”
Konuşmacı: Doç. Dr. Güncel ÖNKAL
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi
28.04.2019, 14:00-17:00
Seminer: Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Pikniği
Yer: Kültür Merkezi Önü Yeşil Alanı
Düzenleyen: Tıp Fakültesi
29.04.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Özel Dora Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: İletişim Fakültesi, B-409 Numaralı Derslik
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
29.04.2019, 10:00-17:30
Fuar: Bodrum Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Bodrum Heredot Kültür Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık
29.04.2019, 10:30-12:00
Aile Okulu 16: “Ailenin Sorunları ve Korunması”
Konuşmacılar:
Prof. Dr. Nurgün OKTİK, “Aile ve Ailenin Korunması”
Doç. Dr. Ferzan CURUN, “Ailede İstismar”
Yer: Zümrütevler İlkokulu
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) - Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
29.04.2019, 10:30-12:00
Gezi: “Yeşeren Mektuplar”
Yer: Kültür Merkezi Önü
Düzenleyen: SKS, PDR Kulübü - Yeniler Kulübü
29.04.2019, 11:00-12:30
Medya Sohbetleri
Konuşmacı: Eren DEMİR, Türk Medya Dijital Yayın Koordinatörü
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük
29.04.2019, 12:00-14:00
“Geçmiş ile Geleceğimiz Aynı Sofrada”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: SKS, Girişimcilik Kulübü - Genç KADEM Kulübü
29.04.2019, 13:00
Resmi Voleybol Maçları - Çeyrek Final
Yer: Işık Üniversitesi
Düzenleyen: Spor Bölümü/SKS
29.04.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“TBMM’nin Kuruluşu ve Milli Mücadele Süreci”
Eğitmen: Dr. Öğr. Üyesi M. Nuri OLUR
Yer: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi
29.04.2019, 14:00-16:00
Bahar Şenlikleri
Marko Paşa Tiyatrosu, Uygur Tiyatrosu
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS - Öğrenci Konseyi
29.04.2019, 14:00-17:00
#AtlıSelfie
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Binası Arkası
Düzenleyen: SKS - Türkiye Jokey Kulübü
29.04.2019, 15:00-16:00
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
“Fark Yaratmak”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
30.04.2019, 10:00-12:00
“4. Çocuk Edebiyatı Günü”
Yer: Eğitim Fakültesi Amfi 1
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Programı
30.04.2019, 10:00-14:00
Konferans: "1.Psikoloji Konuşmaları"
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Amfi II
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğrenci Temsilciliği
30.04.2019, 10:00-17:00
“Çocukça Melodiler Festivali”
Yer: Kültür Merkezi, Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulu – Maltepe Hasan Şadoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
30.04.2019, 10:30-11:30
İstanbul Veli Akademileri Projesi
Seminer: "Örnek Anne Baba”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ
Yer: Yılmaz Mızrak Ortaokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Yılmaz Mızrak Ortaokulu
30.04.2019, 14:00-16:00
Konferans: “EUROPASS Bilgilendirme Sunumu”
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) - EUROPASS
30.04.2019, 14:00-16:00
Bahar Şenlikleri
Konser: Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS - Öğrenci Konseyi
30.04.2019, 14:00
Akran Mentörlüğü Sertifika Töreni
Yer: Hukuk Fakültesi Amfi 2
Düzenleyen: SKS - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
30.04.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü