Maltepe Üniversitesi | MAU 2022 - 2023 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi

MAU 2022 - 2023 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Maltepe Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni 3 Ekim 2022 Pazartesi günü Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törene; Maltepe Üniversitesi Konservatuvarının hazırladığı dinleti ile başlandı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Maltepe Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Tanıtım Filmi’yle devam edildi. Törende; Öğrenci Konseyi Başkanı ve İklim Elçisi Mustafa Talha BOYACI, MAU Rektörü Prof. Dr. Edibe SÖZEN, MAU Mütevelli Heyeti Başkanı A. Nevzat AYGÜN, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan DURAN, MAU Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hülya ŞİMGA ve MAU Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YAZICI açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

   

Açılış Töreninin ardından Oryantasyon Programına geçildi. Oryantasyon Programı kapsamında öğrencilere ilgili birimler tarafından sunumlar yapıldı. 
Gün boyu süren MAU İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü Öğrenci Sergisi, Güzel Sanatlar Fakültesi “Bir Ata Krallığım” başlıklı Tiyatro Gösterimi ve beş farklı atölye öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. 

 

 

Kültür Merkezi bahçesinde bulunan Öğrenci Kulüpleri standlarını dolaşan öğrenciler, diledikleri kulüplerle tanışma fırsatı bulurken,  DJ Performansı ile derslere eğlenceli bir başlangıç yaptılar.

Açılış Töreninin tamamına ulaşmak için tıklayınız..

 

 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel