Maltepe Üniversitesi | Geri Dönüştürülmüş Atıkların 3 Boyutlu Yazıcı Teknolojisiyle Yeniden Kullanımı Üzerine Bir Atölye Çalışması

Geri Dönüştürülmüş Atıkların 3 Boyutlu Yazıcı Teknolojisiyle Yeniden Kullanımı Üzerine Bir Atölye Çalışması

“Geri Dönüştürülmüş Atıkların 3 Boyutlu Yazıcı Teknolojisiyle Yeniden Kullanımı Üzerine Bir Atölye Çalışması” başlıklı Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında, Dr. Öğr. Üyesi Emel Cantürk, Dr. Öğr. Üyesi Yekta Özgüven ve Dr. Öğr. Üyesi A. Kumsal Şen Bayram'ın yürütücülüğünde, Mimarlık İngilizce Bölümü mezunlarımız D. Gizem Karaoğlu ve Gizem Özyaycı'nın asistanlığında 15-18 Mayıs 2019 tarihleri arasında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Hangar'da "Atölye 3 Dönüşüm" başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirildi. 

Mimarlık ve Mimarlık İngilizce Bölümlerimizden 31 öğrencimizin katılımcı olarak yer aldığı atölye çalışmasında, katılımcılardan kendilerine verilen farklı tasarım yöntemleri ile kent mobilyaları tasarlamaları beklendi ve atölye çalışmasında tasarlanan ürünlerin 20-21 Mayıs 2019 tarihleri arasında üç boyutlu yazıcılarda prototip baskıları alındı.

Atölye çalışmasının ürünleri (paftalar, maketler ve 3 boyutlu yazıcı ile basılan prototipler), 22-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kültür Merkezi'nde sergilenecek. Sergi sırasında üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan oylama sonucunda en çok oy alan tasarımlar, 3 boyutlu yazıcı teknolojisiyle 1/1 basılarak, üniversitemizde kullanıma sunulacak.

 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel