Çeçen Kampı Projesi | Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar İçin Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
SOKAKTA YAŞAYAN ve ÇALIŞAN ÇOCUKLAR İÇİN UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ
Maltepe Üniversitesi / SOYAC

Çeçen Kampı Projesi

Paylaş

Kafkasya Forumu’nun desteği ile Fenerbahçe Çeçen Kampına gitmişlerdir. Proje kapsamında, kamptaki çocuk, genç ve yetişkinler ile iletişim kurularak ve karşılıklı öğrenme sürecinin sağlanabilmesi hedeflenmiştir. Her bir öğrencinin küçük çocuk/genç/yetişkin grupları ile eşleştiği projede, haftada bir yapılan ziyaretler ile ihtiyaç temelli uygulamalar (ders yardımı, karşılaşılan sorunlara sosyal destek, oyunlar, Türkçe/İngilizce desteği, gündelik hayat için gerekli pratik bilgiler vb.) yapılmıştır.

Fenerbahçe Çeçen Kampı  

Projenin Yürütücüsü: Öğr. Grv. Öznur ACİCBE, Maltepe Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü öğretim elemanı

Mart- Haziran 2011 tarihleri arasında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün 8 öğrencisi, Kafkasya Forumu’nun desteği ile Fenerbahçe Çeçen Kampı’na gitmişlerdir. Proje kapsamında, kamptaki çocuk, genç ve yetişkinler ile iletişim kurularak ve karşılıklı bir öğrenme sürecinin sağlanabilmesi hedeflenmiştir. Her bir öğrencinin küçük çocuk/genç/yetişkin grupları ile eşleştiği projede, haftada bir yapılan ziyaretler ile ihtiyaç temelli uygulamalar (ders yardımı, karşılaşılan sorunlara sosyal destek, oyunlar, Türkçe/İngilizce desteği, gündelik hayat için gerekli pratik bilgiler vb.) yapılmıştır. Projenin sonunda çocuklar ile bir festival de düzenlenmiştir.