Maltepe Üniversitesi | Duyuru: 2 Rektörümüzden Öğrencilerimize (11.03.2020)

Duyuru: 2 Rektörümüzden Öğrencilerimize (11.03.2020)

Değerli Öğrencilerim,

Koronavirüs (COVID 2019) ile ilgili tüm gelişmeleri, alınacak önlemleri yakından izlediğimi bilmenizi isterim.

Günümüz dünyasının en belirgin özelliğinin, her geçen gün artan insan hareketliliği olduğunu hepimiz biliyoruz. Her birimiz küresel dünyanın bireyleri olarak, çok farklı kişilerle, zorunlu olsun olmasın, sürekli olarak iletişim halindeyiz.

Şu günlerde hepimizin, kişisel ve kurumsal olarak önlemlerimizi almak koşuluyla, günlük yaşamımızı sürdürmemiz çok önemli görünüyor. Bu, aslında her zaman böyle olmalı.

Şu anda Üniversitemizin yöneticileri olarak başta ben ve tüm çalışma arkadaşlarım, eğitiminizin aksamaması için çırpınıyoruz ve bunda başarılı da olacağız.

Konuya ilişkin gerekli açıklamaları yaptık, bugün çok başarılı geçen bir bilgilendirme toplantısı düzenledik. Bu konudaki duyarlılığımız hız kesmeden sürecek.

Her düzeydeki eğitimimiz, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde başarılı bir şekilde sürüyor. Herhangi bir sıkıntılı durumda, yapmamız gerekenlere ilişkin hazırlıklarımızı tamamladık. Bir önceki duyuruda bunun ipuçlarını verdik.

Ayrıca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı konuyu titiz bir şekilde izliyor ve gerekli bilgilendirmeleri yapıyor.

Eğitim alma hakkınızı en incelikli biçimde, her bakımdan sağlıklı olan bir ortamda korumaya çalıştığımızı bilmenizi isterim.

Son günlerde gerek Öğrenci Konseyiyle, gerek yönetici arkadaşlarımla, sürekli olarak toplanıyor, aldığımız ve almamız gereken önlemleri tartışmaya açıyoruz.

Bu vb. krizli durumlarda birlikte düşünmek, güçlü iletişim ve yine güçlü işbirliğiyle krizi çözüme kavuşturmak ortak paydamız.

Bu zorlu günleri başarılı bir şekilde yönetmek üzere, fikirlerinizi benimle ve çalışma arkadaşlarımla paylaşmanız çok önemli. İyi günde de krizli zaman dilimlerinde de ortak çözümler üretmek, krizden yaşama kültürü yaratarak çıkmak hepimizin ortak hedefi.

Hepinizin kaygılarını biraz olsun azaltmak üzere, 20 Mart 2020 günü akşamına kadar devam kaydı almayacağımızı da belirtmek isterim.

Hepinize başarılar diliyorum. 

Selam ve sevgilerimle, 

                                                                                                                                                                  Prof. Dr. Şahin KARASAR

                                                                                                                                                                                     Rektör

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel