Maltepe Üniversitesi | Rektörümüz Prof. Dr. Edibe SÖZEN'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Edibe SÖZEN'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Emperyalistlere karşı milletçe kazanılan en büyük zaferlerden biri kabul edilen 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılı kutlu olsun.

Milletimiz, bağımsızlığını korumak için, bundan tam 100 yıl önce, 30 Ağustos 1922’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkumandanlığında kadınıyla, erkeğiyle genci ve yaşlısıyla “Büyük Taarruz” u gerçekleştirmiş ve emperyalistlerin emellerini boşa çıkarmıştır. Milletçe birlik ve beraberlik içinde, hiç bir zaman bağımsızlığımızdan ödün vermedik ve vermeyeceğiz de.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da başlayan bağımsızlık mücadelesinde, hafızamızdan silinmeyen eşsiz kahramanlarımıza dair hikayelerimiz var. Bizler kahramanlık anılarıyla vatanın ve bağımsızlığın ne denli önemli olduğuna dair güçlü iradeler geliştirdik. Genç kuşaklarımızın da aynı irade ile bu vatanı sonsuza kadar yaşatacaklarına inancımız tam.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını; Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Prof. Dr. Edibe SÖZEN
Rektör

 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel