Maltepe Üniversitesi | Öğrencilerimizden Başarı Haberleri

Öğrencilerimizden Başarı Haberleri

Java One’a ödülle gitti!

Maltepe Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğrenim gören son sınıf öğrencisi iki arkadaş, “OBSS Turkey”nin düzenlediği staja katılarak Proje Geliştirme Çalışmalarına katkıda bulundular.  Seçici Kurulun ödüllendirdiği öğrenciler, kariyerlerinin başında bir adım önde olmanın haklı gururunu yaşadılar.

Staj sürecinde geliştirdiği “İnsan Kaynakları Yönetim Projesi”yle Barış Aytekin birincilik ödülüne layık görüldü ve San Francisco'da 22-25 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenen “JavaOne Konferansı”na katıldı. Dünyaca ünlü konferanslardan birisi olan JavaOne’da programlama dilleri hakkında bilgi edinen ve firmalarla bağlantı kurma şansını yakalayan Aytekin, "Staj boyunca bir projeyi baştan sona geliştirerek yeni yapılar ve teknolojiler öğrenme fırsatım oldu ve proje geliştirirken yaşanan sorunları gözlemledim. Bunun dışında katıldığım konferansta farklı teknolojileri gözlemleme ve kendimi geliştirme fırsatını buldum" dedi.

“OBSS Turkey”nin düzenlediği  Java Summer School’u birincilikle bitiren Berk Can Güney de Java Summer School staj programı boyunca Java ve ReactJS ile ilgilenip şimdilik küçük çaplı projeler oluşturarak kendisini geliştirdi ve staj programının son haftasında bu iki teknolojiyi birlikte kullanarak kütüphane projesi yaptı ve bu proje staj sorumluları tarafından birinciliğe layık görüldü.

Değerli öğrencilerimiz Barış Aytekin ve Berk Can Güney’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel