Maltepe Üniversitesi | NİSAN’19 ETKİNLİK TAKVİMİ

NİSAN’19 ETKİNLİK TAKVİMİ

01-05.04.2019
Sertifika Programı: “Kanser ve Kök Hücre Konusunda Temel Bilgiler, Yenilikçi Yaklaşımlar”
Yer: MÜKKAM Laboratuvarları
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Kanser ve Kök Hücre Araştırma Merkezi (MÜKKAM)

01.04.2019, 14:00
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri
Kısa Oyun:
“Kayıp Cennet”
“Tanrıların Şafağı”
“Suç ve Ceza”
15:00 Ben Artist Olmak İstiyorum
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Açık Sahne ve Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

01.04.2019, 15:00-16:00
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
“Takım Çalışması”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük-Meslek Yüksekokulu-SKS-Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

02-03.04.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri 
“Rebuilding Identity and Culture through Media”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Öğrencileri

02-03.04.2019, 10:00-17:00
Fuar: İstanbul Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

02.04.2019, 10:30-11:30
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri
Söyleşi: Yiğit SERTDEMİR, Oyuncu, Yazar, Yönetmen
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

02.04.2019, 17:00-20:00
Akran Mentörlüğü Eğitim Programı
“Akademik Güdülenme”
Eğitmen: Psk. Candan KAVALCI
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Derslik 4
Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

02.04.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER)-SKS-Felsefe Kulübü

03.04.2019, 10:00-14:00
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri
Atölye: “Fiziksel Tiyatronun Temel İlkeleri ve Maskelenmiş Oyunculuk”
Konuşmacı: Güray DİNÇOL
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Hareket Atölyesi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

03.04.2019,10:00-17:00
“Hibe Teşvik ve Destekler, Fırsatlar Eğitimi”
Eğitmen: Prof. Dr. Asım Egemen YILMAZ
Yer: Proje Destek Ofisi
Düzenleyen: Proje Destek Ofisi

03.04.2019, 10:00-13:00
"Üniversite Açısından 2023 Eğitim Vizyonu"
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Rektörlük

03.04.2019, 12:00-14:00
Seminer: "Yapay Zeka/Robotik Uygulamalar"
Konuşmacı: Prof. Dr. Emin Murat ESİN
Yer: Sancaktepe Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 

03.04.2019, 12:30
Dokunsal Materyal Atölyesi / Kütüphane Projesi
Yer: Altınokta Körler Vakfı, Sarıyer
Düzenleyen: SKS, Sosyoloji Kulübü

03.04.2019, 14:30
27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri
“Geleneksel Tiyatromuzdan Örnekler”
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

04-05.04.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri 
“Building a Better Future through Education”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Öğrencileri

04.04.2019, 12:30-13:30
“Dekan-Öğrenci Buluşması”
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi A307 No’lu Derslik Önü
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi

04.04.2019, 13:45-15:30
"Yükseköğretime Dokunmak Projesi" 
Katılımcı Kurum: Marmara Eğitim Kurumları 
Ziyaret Edilecek Akademik Birimler: Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
Yer: Marmara Eğitim Köyü
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Marmara Eğitim Kurumları

05.04.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“Günümüz İnsanlarının Problem ve İhtiyaçları”
Eğitmen: Prof. Dr. Nurgün OKTİK
Yer: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi

05.04.2019, 16:00-18:30
Konser: “Türk Bestecileri Serisi 1: Ekrem Zeki Ün”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu 
Düzenleyen: Konservatuvar

06.04.2019, 09:00-17:00
Sempozyum: “Anestezi Teknisyen ve Teknikleri Mezuniyet Sonrası 14. Eğitim Sempozyumu”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakır Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü - Anestezi Programı

06.04.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü

06.04.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“İnsan-Ontolojisinde Özne”
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Kadıköy Belediyesi-İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

08.04.2019, 10:00-17:00
Fuar: Diyarbakır Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Diyarbakır Üniversitesi Kongre Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

08.04.2019, 15:00-16:00
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
“Motivasyon”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

08-15.04.2019
EMSA Öğrenci Kulübünün Öğrenci Değişimi Etkinliği: Ulusal Twinning Projesi
Yer: Tıp Fakültesi Laboratuvarları ve Derslikler - Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
Düzenleyen: Tıp Fakültesi

09-10.04.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri 
“Life and Well-being”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğrencileri

09.04.2019, 17:00-20:00
Akran Mentörlüğü Eğitim Programı
“SINAV”
Eğitmenler: Psk. Yasemin KILDIRAN - Uzm. Psk. Elif Eylem VARSAK
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Derslik 4
Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

09.04.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER)-SKS-Felsefe Kulübü

10-11-12-13.04.2019, 08:30-17:30
50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı (TALMUN’19)
Yer: Kültür Merkezi Derslikleri
Düzenleyen: 50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi

10-11.04.2019, 09:30-16:00
“IV. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali”
Yer: Marma Otel İstanbul, Marmara Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Roman Kahramanları Dergisi

10.04.2019,10:00-17:00
“Hibe Teşvik ve Destekler Fırsatlar, Eğitimi”
Eğitmen: Prof. Dr. Asım Egemen YILMAZ
Yer: Proje Destek Ofisi
Düzenleyen: Proje Destek Ofisi

10.04.2019, 12:00-14:00
Seminer: "Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar/Kanser"
Konuşmacı: Damla KAYALI
Yer: Sancaktepe Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 

11.04.2019, 13:00-14:00
Söyleşi: “Dekanla Çay Saati”
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanlık Girişi
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi 

12.04.2019, 10:00-13:00
Seminer: “Sağlık Teknolojilerinde Yenilikçilik ve Girişimcilik, Fırsatlar ve Uygulamalar”
Konuşmacı: Bora YAŞA, T.C. Sağlık Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Sağlık Teknolojileri Danışmanı
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu

13.04.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü

13.04.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“Tarihsel Öznenin Bunalımı”
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Bergen COŞKUN ÖZÜAYDIN
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

15-16-17.04.2019, 09:30
“Otizmli Bireylerin Eğitimi Sertifika Programı”
Eğitmen: Dr. Öğr. Üyesi Deniz DAĞSEVEN EMECEN
Yer: Tohum Türkiye Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
Düzenleyen: Tohum Türkiye Erken Tanı ve Eğitim Vakfı - Eğitim Fakültesi - Maltepe-SEM

15-17.04.2019, 10:00-16:00
Eğitim: “Introduction to Body Psychotherapy”
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)

15.04.2019, 15:00-16:00
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
“Beden Dili”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

16.04.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER)–SKS-Felsefe Kulübü

17.04.2019, 11:00-13:00
Konferans: “Dünya’da ve Türkiye’de Medya ve Siyaset”
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

18-19-20.04.2019, 09:00-17:30
“2. International Congress of Business Economics and Marketing”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Uluslararası İşletme, Ekonomi ve Pazarlama Topluluğu

18-19.04.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri 
“Simulation”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri

18.04.2019, 09:30-17:30
Sempozyum: “International Programme on Migration, Trauma and Self-Care” 
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)

18.04.2019, 13:45-15:30
"Yükseköğretime Dokunmak Projesi" 
Katılımcı Kurum: Marmara Eğitim Kurumları 
Ziyaret Edilecek Akademik Birimler: Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi
Yer: Marmara Eğitim Köyü
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Marmara Eğitim Kurumları

19.04.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları 
“İletişim Çatışmaları”
Eğitmen: Doç. Dr. Gürdal ÜLGER
Yer: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi

20.04.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü

25-26-27.04.2019, 08:00-20:00
“14. Okul Öncesi Öğretmenliği Öğrenci Kongresi ”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu – Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi - SKS, Çocuk Dünyam Kulübü

26.04.2019, 10:00-13:00
Seminer: “Sağlık Teknolojilerinde Yenilikçilik ve Girişimcilik, Fırsatlar ve Uygulamalar”
Konuşmacı: Bora YAŞA, T.C. Sağlık Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Sağlık Teknolojileri Danışmanı
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu

26.04.2019, 10:00-17:30
Fuar: Muğla Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

26.04.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“İnsan Hakları”
Eğitmen: Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ
Yer: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi

27.04.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü

27.04.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“Kentteki Özne”
Konuşmacı: Doç. Dr. Güncel ÖNKAL
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

29.04.2019, 10:00-17:30
Fuar: Bodrum Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Bodrum Heredot Kültür Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

29.04.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“TBMM’nin Kuruluşu ve Milli Mücadele Süreci”
Eğitmen: Dr. Öğr. Üyesi M. Nuri OLUR
Yer: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi

29.04.2019, 15:00-16:00
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
“Fark Yaratmak”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

30.04.2019, 14:00-16:00
Konferans: “EUROPASS Bilgilendirme Sunumu”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) - EUROPASS

30.04.2019, 18.00-20.00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER)-SKS-Felsefe Kulübü

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel