Maltepe Üniversitesi | Maltepe Üniversitesi Rektörü ve Rektör Yardımcısı Akademi Buluşmalarında Kadın Liderlerle Bir Araya Geldi

Maltepe Üniversitesi Rektörü ve Rektör Yardımcısı Akademi Buluşmalarında Kadın Liderlerle Bir Araya Geldi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN’in katıldığı Yerel Yönetimler ve Kadın Liderler Buluşması programında Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe SÖZEN ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hülya ŞİMGA ile birçok üniversitenin rektörünün de katıldığı kadın liderler bir araya geldi.

“Yerel Yönetimler ve Kadın Liderler Buluşması”, Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe BALAT’ın moderatörlüğünde Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitü’nün kuruluş amacını anlatan tanıtım filmiyle başladı. 

Başkan Fatma ŞAHİN “Dünya Nereye Gidiyor” başlıklı sunumunda Büyükşehir Belediyesinin yeşil şehirler, Gaziantep akıllı şehirler vizyonu, akıllı ulaşım, veri koordinasyon merkezi, ulaşımda akıllı çözümler, yeşil şehir eylem planı, hidrojen ayrıştırma tesisi ve otobüs işletme projeleri gibi konu başlıklarını katılımcılara anlattı.  

Kadın Liderler Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü'nü Ziyaret Etti

Gazi Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tanrıöver, Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü’nü de ziyaret eden misafirlere enstitüyü gezdirerek bilgi verdi. 
 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel