Maltepe Üniversitesi | İletişim Fakültesi akademisyenlerinin "Sosyal Dinlemede 24 Duygu Kırılımında Çoklu Fikir Madenciliği' başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.

İletişim Fakültesi akademisyenlerinin "Sosyal Dinlemede 24 Duygu Kırılımında Çoklu Fikir Madenciliği' başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İngilizce) Bölümü Başkanı Doç. Dr. Şenay Görkem ve Görsel İletişim Tasarımı Öğr. Gör. Engin Tire'nin "Sosyal Dinlemede 24 Duygu Kırılımında Çoklu Fikir Madenciliği' başlıklı projesi, 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2020/1 çağrısı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır. Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezinin eğitimleri ve değerlendirmeleri sonucunda ilk aşamaları başarıyla tamamlanmış olan proje kapsamında "doğal dil işleme" ve "metin madenciliği" teknikleri kullanılarak dijital alanda bir kurum, marka ya da ürünle ilgili paydaş yorumlarının takip edilmesini ve bu yorumların konu ve duygu temelli kategorizasyonunun yapılmasını sağlayacak bir yazılım geliştirilecektir.

Kendilerini  kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
REKTÖRLÜK

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel