Maltepe Üniversitesi | Genel Eğitim Dersleri GED/GEC Koordinatörlüğü

Genel Eğitim Dersleri GED/GEC Koordinatörlüğü

GED/GEC DERSLERİNİN BÜTÜNLEME SINAVLARI 23 OCAK 2020 TARİHİNDE SAAT 14.00'TE YAPILACAKTIR.
GED 103 Arkeoloji, GED 104 Aydınlardan Portreler, GED 106 Büyük Besteciler ve Başyapıtları, GED 109 Edebiyat ve Toplum, GED 116 Geleneksel Türk Sanatları, GED 119 İcatlar ve İnovasyon Tarihi, GED 127 Mitoloji, GED 128 Modern Türk Roman ve Hikayesi, GED 131 Osmanlıca İleri Metin Okuma, GED 142 İtibar Yönetimi, GED 144 Resim derslerinin sınavları Meslek Yüksekokulu Derslik 8'de;  diğer GED/GEC derslerinin Bütünleme sınavları ise derslerin işlendiği dersliklerde yapılacaktır.

---------------------------

Üniversitemizde 2019-2020 Güz Döneminde öğrencilere sunulan Genel Eğitim Dersleri; öğrencilerin lisans alanları dışında farklı disiplinlere dokunarak multidisipliner bir bakış açısı kazanmalarını amaçlar. Bu dersler; sanatsal, kültürel ve toplumsal konularla ilgilenen, çok boyutlu düşünmenin önemini kavrayan, toplumsal sorumluluk bilincine sahip gençlerin yetişmesini desteklemektedir. Dersler, disiplinler arası hayata dair farkındalık yaratmak üzerine tasarlanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu’nda da Türk edebiyatının ünlü yazarlarından Nurullah Ataç’ın “Hayat konulara mı bölünmüştür sanki? Bir yanda bilim, bir yanda sanat, bir yanda ahlak...” sözlerine yer verilerek disiplinler arası anlayışın gerekliliğine,  insanın ve yaşamın ayrılmaz bir bütün olduğuna vurgu yapılmaktadır. Bu anlayışla yola çıkan Genel Eğitim Derslerinin tüm öğrencilerimize faydalı olacağına inanıyor, geleceğimizin mimarı gençlerimize başarılar diliyoruz.

AKADEMİK KADRO

Dr. Öğr. Üyesi Meltem ÇİÇEK – Koordinatör

[email protected]

216-626 10 50 (2282)

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel