Maltepe Üniversitesi | Duyuru 33: Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs: Maltepe Üniversitesi

Duyuru 33: Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs: Maltepe ÜniversitesiMaltepe Üniversitesi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi”ni alan Marmara Bölgesinde ilk, Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında ikinci üniversite oldu.


Maltepe Üniversitesi Korona Komisyonu, COVID-19 küresel salgınının ortaya çıktığı ilk günden itibaren etkin olarak çalışıp hızlı kararlar alarak, hem eğitim-öğretim süreçlerinin yönetilmesini hem de hijyen ve temizlik konularındaki çalışmaların titizlikle sürdürülmesini sağlamıştır.

Üniversitemizde, YÖK ile TSE işbirliği içinde hazırlanan “Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu”nda yer alan tüm koşulların yerine getirilmesi sağlanmıştır. Tüm iç ve dış paydaşların sağlığını güvence altına almak amacıyla “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi” için TSE’ye başvuru yapılmıştır. İki gün boyunca saha ziyaretinde bulunan TSE uzmanları, kampüste alınan önlemler konusunda yerinde incelemeler yapmış ve bu incelemelerin ardından Maltepe Üniversitesi “Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi” almaya hak kazanmıştır.

COVID-19 küresel salgınıyla mücadelede etkin çalışmalarından dolayı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN, Genel Sekreter Bilsay ÇETİN, Genel Sekreter Yardımcısı Kıvanç BOZKURT, Kalite Koordinatörü Bahar YAŞLICA, Başhekim Doç. Dr. David T. THOMAS, Dr. Öğr. Üyesi Aslı KARADENİZ, Dr. Zeliha TAHMAZOĞLU, İş Güvenliği Uzmanı Cihan AKÖZLÜ ve Güvenlik Müdürü Kadir TOZANER başta olmak üzere tüm Korona Komisyonu üyelerine teşekkür ederiz.

 

REKTÖRLÜK

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel