Maltepe Üniversitesi | Araştırma Eğitimi Duyurusu ve Teşekkür: “Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü Eğitimi Serisi”

Araştırma Eğitimi Duyurusu ve Teşekkür: “Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü Eğitimi Serisi”

Üniversitemizin Değerli Mensupları,

Sizlere daha önce duyurduğumuz “Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü Eğitimi Serisi”nin ilk dönemi 7 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olup 7 hafta (42 saat) sürecektir. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ederiz.

Bilimsel araştırma yöntemleri ile ilgili temel kavramlar, bir araştırmacının ulusal ve uluslararası düzeyde benimsenen yeni yükseköğretim paradigması uyarınca rol ve sorumlulukları; bir araştırmanın aşamaları, bu aşamalarda yapılacak faaliyetler ve uygulanması gereken yöntemler, kullanılması gereken teknolojiler; ulusal/uluslararası kuruluşlardan destek almak üzere proje önerilerinin geliştirilmesi, sonra da itibarlı dergilerde yayına dönüştürülmesi konusunda bilgi almak isteyen üniversitemiz çalışanlarının ve lisansüstü öğrencilerinin farkındalık düzeylerini, yetkinliklerini ve motivasyonunu artırmak üzere düzenlediğimiz bu eğitim serisinin tekrarı, yani ikinci dönemi Nisan 2020’de başlatılacak olup Mart ayında açılacak kayıt linki sizlere duyurulacaktır.   

Üniversitemizin yenilikçilik ve girişimcilik ekosistemine de değer katılması amaçlanan ve her hafta bütün derslere katılımın zorunlu olacağı bu eğitimin sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Eğitimler sırasında katılımcıların bilgisayarlarının yanlarında olması önem taşımaktadır.

Saygılarımızla,
Rektörlük

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel