Maltepe Üniversitesi | 2019-2020 Bahar Yarıyılı (Ek Madde-1) ÖSYS Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Başvuruları

2019-2020 Bahar Yarıyılı (Ek Madde-1) ÖSYS Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Başvuruları

2019-2020 Bahar yarıyılında Üniversitemizin Önlisans ve Lisans programlarına Merkezi Yerleştirme Puanına Göre (Ek Madde-1) yatay geçişle öğrenci alınacaktır.

Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Takvimi

Başvurular

06-10 Ocak 2020

Başvuruların Değerlendirilmesi

13-17 Ocak 2020

Sonuçların İnternette İlanı

23 Ocak 2020

Kayıt Tarihleri

27-31 Ocak 2020

İngilizce Yeterlilik Sınavı

03 Şubat 2020 (Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu- Saat: 10:00)

 

2019-2020 Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuru Koşulları

 

 • Başvuru için; adayın, üniversite giriş yılı itibarıyla başvuru yaptığı programın taban puanını sağlaması gerekmektedir.
   
 • Başvurular ile ilgili şartları BURAYA tıklayarak lütfen dikkatlice okuyun. Belirtilen şartları sağlamayan adayların başvuruları iptal edilecektir.
   
 • Yurtdışındaki üniversitelere kayıtlı olan lisans öğrencilerinin başvuruları kabul edilmemektedir.
   
 • Yıllara göre; ÖSYS ve DGS ile öğrenci alınan programları, puan türlerini ve en küçük (taban)-en büyük (tavan) puanlarını görmek için TIKLAYINIZ.
   
 • Öğrenim ücretleri için TIKLAYINIZ.

TIP FAKÜLTESİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI:

Tıp Fakültesine başvuru yapacak adayların; Online başvuru işlemini tamamladıktan sonra, Feyzullah Cd. No:39 Maltepe/İstanbul adresinde bulunan Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Sekreterliğine elden veya posta yoluyla aşağıdaki belgeleri 10 Ocak 2020 17:30 tarihine kadar ulaştırmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra başvuru dosyaları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

- Başvuru Formu (İndirmek İçin TIKLAYINIZ)

- Öğrenci Belgesi (Merkezi Yerleştirme Puanı (Ek Madde-1)'e  göre yalnızca bir kere geçiş yapılabileceğinden, adayın öğrenim görmekte olduğu programa Ek Madde-1'e göre kayıt yaptırmadığının öğrenci belgesinde belirtilmesi gerekmektedir).

- ÖSYM Sonuç Belgesi (Yerleştirme Puanlarının da olduğu YKS/LYS/TYT/AYT Sonuç Belgesi) (ÖSYM’nin web sayfasından alınan sonuç belgelerinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır).

- ÖSYS Sonuç Belgesi (Halen Kayıtlı Olduğu Üniversiteye yerleştiğini gösteren ilgili yıla ait YKS/ÖSYS/TYT/AYT Sonuç Belgesi) (ÖSYM’nin web sayfasından alınan sonuç belgelerinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır).

- İngilizce Hazırlık Durum Belgesi (İngilizce Tıp Fakültesine başvuran adaylardan; kayıtlı oldukları üniversitede İngilizce Hazırlık öğrenimi görenlerin veya muafiyet için geçerli sınav sonucuna sahip olanların belgelerini eklemeleri gerekmektedir. İngilizce Hazırlık sınıfı muafiyet koşullarını görmek için TIKLAYINIZ. Herhangi bir belgeye sahip olmayan adaylar, kayıt hakkı kazanmaları halinde İngilizce Yeterlilik Sınavına katılacaklardır. Bu sınavda başarısız olanlar İngilizce Hazırlık programına, başarılı olanlar ise doğrudan lisans öğrenimine başlayacaklardır.  Türkçe Tıp Fakültesine başvuru yapan adaylar için İngilizce Hazırlık Durum Belgesi gerekmemektedir).

- 2 Adet Onaylı Transkript ve Ders İçerikleri (Belgelerin ilgili üniversite tarafından onaylı olması gerekmektedir. Ders içerikleri kayıt sırasında alınacaktır. Tıp Fakültesi'ne başvuracak adaylar ders içeriklerini başvuru esnasında da teslim etmek zorundadır. )

- Lise Diploması (Lise Diploması elinde olmayan adayların e-devlet sisteminden alınan Lise Mezuniyet Belgesi kabul edilmektedir.)

 ONLINE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel