Maltepe Üniversitesi | Maltepe Üniversitesi “Kalite”li Yolculuğunda Basamak Yükseltiyor

Maltepe Üniversitesi “Kalite”li Yolculuğunda Basamak Yükseltiyor

Yirmi bir yılı geride bırakarak eğitim-öğretim hizmetlerinin yanında araştırma ve topluma katkı anlamında birçok yeniliğe ve başarılı projelere imza atan Maltepe Üniversitesi yükseköğretim hizmetlerinde kaliteyi artırma adına büyük bir yeniliğe daha imza attı.

“Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel" olarak belirlediği vizyonuyla kurulduğu ilk yıldan beri girişimci ve yenilikçi bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Maltepe Üniversitesi, uzun zamandır içinde bulunduğu “Kaliteli Yolculuk”ta kilometre taşlarından birisi olan ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi kurma çalışmalarını, tüm birimlerinde belli bir düzeye getirdikten sonra Türk Standartları Enstitüsü’ne (TSE) belgelendirilmek üzere başvuruda bulundu ve yapılan tetkikler sonunda belge almaya hak kazandı. 29 Haziran 2018 tarihinde Marmara Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşen Mezuniyet Töreninde TSE’den Belgelendirme Merkezi Başkanı Sayın İlhami AKTÜRK, İstanbul Belgelendirme Müdürü Sayın Ahmet Nursi KARTAL ve Ulaşım ve Lojistik Sistemleri Merkez Başkanı Sayın Mehmet Nihat KÖLÜK tarafından Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin KARASAR’a teslim edilen ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ve bayrağı, Maltepe Üniversitesi’nin tüm paydaşlarının coşkusunu ve sevincini bir kat daha artırdı.

Türkiye’nin en köklü vakıf üniversitelerinden biri olan Maltepe Üniversitesi, “Kalite”li Yolculuğuna, oluşturduğu ve tüm paydaşlarla içselleştirdiği kalite kültürü ile gerek ulusal gerekse de uluslararası düzeylerde yapacağı çalışmalarla devam edecektir. 

 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel