Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Pandemi Sürecinde Dijital İletişim || Dr. Aygül Alan (Ed.) - Doç Dr. Mehmet Özen Hocamızın anısına...
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Pandemi Sürecinde Dijital İletişim || Dr. Aygül Alan (Ed.) - Doç Dr. Mehmet Özen Hocamızın anısına...

Paylaş

Pandemi Sürecinde Dijital İletişim || Dr. Aygül Alan (Ed.) - Doç Dr. Mehmet Özen Hocamızın anısına...

#BilgimizOlsun’da bu hafta editörlüğünü İletişim Fakültemizin Değerli Hocası Dr. Aygül Alan Hocamızın yaptığı “Pandemi Sürecinde Dijital İletişim” kitabını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bu çalışmada, iletişimin her alanına damgasını vuran pandeminin halkla ilişkiler, sinema, eğitim, görsel iletişim alanlarında yaptığı etkileri anlatan örnekleri özgün şekilde bulabileceğiniz Üniversitemizin kıymetli akademisyenlerinin yazıları yer almaktadır.

Ve bu kitap zamansız kaybettiğimiz Doç. Dr. Mehmet Özen Hocamızın anısına ithaf edilmiştir.

Keyifli okumalar…

Yazar / Editör:   Dr. Gülseli Aygül ALAN

Yayınevi:             EĞİTİM Yayınevi

 

2019 yılı Aralık ayında ülkemizden çok uzakta başlayan bir virüs salgınını önce haber olarak dinledik, uzakta olduğu için bize ulaşmayacağını düşündük ve aslında başlangıçta bu haberlerden pek de endişelenmedik. Dünyanın farklı yerlerinde daha önce de virüslere bağlı hastalıklar çıkmış ama bizlere kadar ulaşmamıştı. Ancak bu defa öyle olmadı.

Covid-19 olarak isimlendirilen bu hastalık, dünya nüfusunun daha önce tanımadığı, yüksek bulaşıcılığı ile tehlikeli ve sürekli yayılıyor olması nedenleriyle Dünya Sağlık Örgütü tarafından 11 Mart 2020 tarihinde “pandemi” ilan edildi. Hayatın temposu bir anda durma noktasına geldi ve hayatlar evlere sıkıştı. Tüm Dünyada ve Türkiye’de yeni bir yaşam formatı başladı.

Bu çalışmada, iletişimin her alanına damgasını vuran pandeminin halkla ilişkiler, sinema, eğitim, görsel iletişim alanlarında yaptığı etkileri anlatan örnekleri özgün şekilde bulabileceğiniz kıymetli akademisyenlerin yazıları yer almaktadır.

#AygülAlan #HakanAytekin #ElifSungur #PelinGüler #EkinBeranEğüz #EsraYılmaz #EmirBaltuş