Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kurtlarla Koşan Kadınlar || Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kurtlarla Koşan Kadınlar || Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler

Paylaş

Kurtlarla Koşan Kadınlar || Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler

YAZAR:                 Clarissa P. Estés

YAYINEVİ:           Ayrıntı Yayınları

İnsanlığın uzun tarihi boyunca kadınlara yönelik yapılmış olan hangi araştırmanın doğru olduğunu düşünüyorsunuz? Hiç mi? Bu kitabın yazarı Clarissa P. Estés de aynı şeyi düşünmüş olacak ki kadınları çözümleme noktasında sunduğu farklı önermeler ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Kadınların, içlerindeki doğal sese kulak vermelerini öğütleyen eser, kadının varoluşu ve toplumdaki yerini derin bir anlam ve üslup ile ele alıyor. Bunu yaparken de kadınları, kurtlar ile özdeşleştiriyor.

Yazar, bu noktada her iki varlığı da son derece güçlü, yavruları ve eşlerine bağımlı, değişen koşullara ayak durmak zorunda kalan ve çoğunlukla yanlış anlaşılıp, ezilen, hor görülen, aldatılan ve tacize uğrayan karakterler olarak tabir ediyor. Bu sebeple de kitaba “Kurtlarla Koşan Kadınlar” ismini veriyor. Siz de kadınları anlama noktasında bu güne değin yapılan tüm çalışmaları geride bırakıp, kalıpları yıkacak sıra dışı bir deneyime hazırsanız, bu kitap tam da bunun için biçilmiş bir kaftan!

#BilgimizOlsun’da bu hafta Usta yazar Clarissa P. Estés, baş yapıt niteliğindeki “Kurtlarla Koşan Kadınlar” eserini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Clarissa P. Estés  sürdürdüğü 20 yıllık bir çalışmanın ardından tamamladığı, derin bir araştırma yatan bu eser, kadın çalışmaları hususunda bir kaynak niteliği taşıyacak kapasiteye sahiptir.

#maltepeuniversitesi #mikambilgimizolsun #kurtlarakosankadinlar #hepimizeguzelgelecek