Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Doğan Cüceloğlu || “Zorluklarla başa çıkmaya, içindeki gücü keşfetmeye VAR MISIN?” (Değerli Hocamızın yayınlanan son kitabı)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Doğan Cüceloğlu || “Zorluklarla başa çıkmaya, içindeki gücü keşfetmeye VAR MISIN?” (Değerli Hocamızın yayınlanan son kitabı)

Paylaş

Doğan Cüceloğlu  ||  “Zorluklarla başa çıkmaya, içindeki gücü keşfetmeye VAR MISIN?”  

(Değerli Hocamızın yayınlanan son kitabı)

#BilgimizOlsun ‘da bu hafta çok kıymetli Psikolog Doğan Cüceloğlu’nun son kitabını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Doğan Cüceloğlu, seksen yılı aşkın ömrünün bir birikimi olarak, herkesin merak ettiği “hayati” sorulara en samimi cevaplarını sunuyor. Ömür yolculuğunda neyin önemli olduğunu anlamak, keşif ve merak duygularına sahip çıkmak bir hayatı “kıymetli” kılmak için en önemli meziyetler arasında. Bu rehber niteliğindeki kitap, yaşamı boyunca bu meziyetlerin peşine düşmüş ve her ânına onları ilmek ilmek işlemiş Doğan Cüceloğlu’nun, Deniz Bayramoğlu ile sohbetlerinden oluşuyor ve herkese şu soruyu soruyor: “Zorluklarla başa çıkmaya, içindeki gücü keşfetmeye VAR MISIN?”

Sizlere keyifli okumalar dilerken, Doğan Cüceloğlu’nu da rahmetle anıyoruz…

#hepimizeguzelgelecek

 

YAZAR:                Doğan CÜCELOĞLU

YAYINEVİ:           Kronik

“Gençliğimde gergin, stresli, mutsuz günlerim çok oldu. Kendimi suçlu hissettiğim, değersiz gördüğüm dönemler yaşadım. Şimdi hayatım anlamlı, coşkulu ve şükür duygusuyla dopdolu... Neden? İçinde yaşadığım koşulların iyileşmesinden mi?

Geliştirdiğim farkındalıkların sonucu mu?”

Doğan Cüceloğlu, yalnızca psikoloji kariyeriyle değil, insan hayatına dokunan ve insana dair her hikâyeden şifa çıkarabilen bilgeliğiyle bu coğrafyanın en önemli ilim insanlarından biri. Seksen yılı aşkın ömrünün bir birikimi olarak, şimdi herkesin merak ettiği “hayati” sorulara en samimi cevaplarını sunuyor. Herkes gibi aslında o da hâlâ savaşıyor, keşfediyor, hayata değer katıyor.

Hayatın anlamı nedir?

İnsan kendini nasıl geliştirir?

Umutsuzluk nasıl aşılır?

İçimizdeki öz nasıl ortaya çıkar?

Çevremiz bizi nasıl etkiler?

Kime akıl danışılır?

Yaşam neleri ödüllendirir?

Zihin nasıl işler?

“Biz” olmak için neler yapılmalıdır?

Ömür yolculuğunda neyin önemli olduğunu anlamak, keşif ve merak duygularına sahip çıkmak bir hayatı “kıymetli” kılmak için en önemli meziyetler arasında. Elinizdeki rehber niteliğindeki kitap, yaşamı boyunca bu meziyetlerin peşine düşmüş ve her ânına onları ilmek ilmek işlemiş Doğan Cüceloğlu’nun, Deniz Bayramoğlu ile sohbetlerinden oluşuyor ve herkese şu soruyu soruyor:

“Zorluklarla başa çıkmaya, içindeki gücü keşfetmeye VAR MISIN?”