Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | 7. Kariyer Günleri Tamamlandı.
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

7. Kariyer Günleri Tamamlandı.

Paylaş

SEKTÖR LİDERLERİ, MALTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU

Maltepe Üniversitesi, 7. Kariyer Günleri’nde sektörünün önemli isimlerini bir araya getirdi. Siyaset, eğitim ve iş dünyasından isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen Kariyer Günleri’nde, öğrenci ve mezunlar hayal ettikleri şirketlerin yöneticileriyle buluştu.

Maltepe Üniversitesi’nin düzenlediği 7. Kariyer Günleri, 4-5 ve 7 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kariyer Günleri’ne, Ulaştırma Eski Bakanı Prof. Dr. Enis Öksüz, Anadolu Jet Genel Müdürü İbrahim Doğan, Mudo Genel Müdürü Barış Karakullukçu’nun yanı sıra, eğitim, sağlık ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasında Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, “Her yıl gerçekleştirilen Kariyer Günleri’nin bu yıl 7’ncisini düzenlemekten ve öğrencilerine faydalı olmaktan mutluluk duyduklarını” belirtti.

Kariyer hayatındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Anadolu Jet Genel Müdürü İbrahim Doğan, konuşmasında “Doğru bir kariyer yolu için, doğru iş ağları geliştirmek, iş ağı portföyü oluşturmak ve bunu yönetmek önemli bir süreçtir. Kariyer yolculuğunuzda yapacağınız iş için bağlantılarınızı doğru kullanmanızı ve inancınızı kaybetmemenizi öneriyorum” dedi.

Mudo Genel Müdürü Barış Karakullukçu, kariyer hayatını, Mudo’daki başarısının sırrını ve iş hayatına atılacak gençlere tavsiyelerini paylaştı.

Maltepe Üniversitesi’nin öğrenci ve mezunlarını sektörünün önemli isimleriyle bir araya getirdiği Kariyer Günleri’nde iş yaşamına ilişkin dinamikler, öğrenci ve mezunlara kariyer yollarını çizmelerinde yardımcı olacak bilgiler, kişisel nitelik ve amaçlarına uygun iş bulmalarını sağlamakla ilgili fikirler paylaşıldı.

Anadolu Jet Genel Müdürü İbrahim Doğan öğrencilerle


THY Kabin Eğitim Başkanı  Nevin Çolak, MYO Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Hocaları ve Öğrencileriyle Buluştu


Güzel Sanatlar Fakültesi Kariyer Günleri'nde mezunlarını ve sektör profesyonellerini öğrencilerle buluşturdu