ŞUBAT’17 ETKİNLİK TAKVİMİ

04.02.2017, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: Felsefe Tarihinde Yolculuk

“18. Yüzyılda Felsefeye Yolculuk-II”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Dilek ARLI ÇİL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Kadıköy Belediyesi

 

10.02.2017, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Pendik Şule Yüksel Şenler Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

11.02.2017, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: Felsefe Tarihinde Yolculuk

“18. Yüzyılda Felsefeye Yolculuk-III”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Dilek ARLI ÇİL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Kadıköy Belediyesi
 

11-19.02.2017, 11:00-20:00

Fuar: CNR Avrasya Boat Show 2017

Yer: CNR Expo, Yeşilköy

Katılımcı: Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü – SKS, Gemi ve Yat Tasarımı Kulübü

 

15.02.2017, 14:00

Konferans: “Okullarda ve Toplumda Çalışan Psikologlar için Süpervizyon: İlişkisel ve Yansıtmalı Yaklaşım”

Konuşmacı: Dr. Emma-Kate Kennedy / Tavistock Klinik, Londra

Yer: Handan Hayrettin Yelkikanat Meslek Lisesi Konferans Salonu

Düzenleyen: SOYAÇ – Maltepe Kaymakamlığı

 

16.02.2017, 14:00-16:00

Kampüs Ziyareti: Sancaktepe Belediyesi Gençlik Merkezi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

18.02.2017, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: Felsefe Tarihinde Yolculuk

“19. Yüzyılda Felsefeye Yolculuk-I”

Konuşmacı: Doç. Dr. Kurtul GÜLENÇ

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Kadıköy Belediyesi

 

18.02.2017, 11:00-14:00

Kampüs Ziyareti ve Deneme Sınavı: Maltepe Cumhuriyet Eğitim Merkezi

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi-Eğitim Fakültesi Amfileri

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

18.02.2017, 11:00-13:00

Veli Sempozyumu: Darıca Özel Final Lisesi

Konuşmacılar:

Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ

Yer: Darıca Özel Final Lisesi, Kocaeli

 

20.03.2017, 10:00-12:15

Aile Okulu 14: “Aile ve Çocuk”

Açılış Konuşmaları:

Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Abdullah AKEL, Atatürk İlkokulu Müdürü

“Çocuk Hakları”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Neşe ŞAHİN TAŞĞIN

Yer: Atatürk İlkokulu

Düzenleyen: İMEV – İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

 

21.02.2017, 10:30-13:00

Kampüs Ziyareti: Pendik Kültür Temel Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

21.02.2017, 17:00-20:00

Akran Mentörlüğü Eğitimi Sertifika Programı Tanıtımı

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Odası

Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

22.02.2017, 13:30

Söyleşi: “Şef Eyüp Kemal Sevinç ile Türk Mutfağı Hakkında Söyleşi”

Yer: Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: SKS – Gastronomi ve Mutfak Sanatları Kulübü

 

22.02.2017, 14:00-16:00

Konferans: “Biometrik Sistemler”

Konuşmacı: Dr. Umut ULUDAĞ, TÜBİTAK

Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 

23.02.2017, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Tuzla Süleyman Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yer: Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

24.02.2017, 10:00-14:30

Kampüs Ziyareti ve Deneme Sınavı: Cebir Koleji

Yer: İletişim Fakültesi B-508 nolu derslik

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

25.02.2017, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: Felsefe Tarihinde Yolculuk

“19. Yüzyılda Felsefeye Yolculuk-II”

Konuşmacı: Doç. Dr. Kurtul GÜLENÇ

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Kadıköy Belediyesi

 

27.02 – 02.03.2017, 16:00-19:00

Eğitim Programı: “Risk Altındaki Çocuklara Psikolojik Müdahale”

Konuşmacı: Prof. Dr. Amara R. Eckert, Klinik Psikolog

Yer: Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: SOYAÇ – Darmstadt University of Applied Sciences

 

27.02.2017, 13:00-15:00

Okuldan Aileye Projesi

“İnternet ve Cihaz Bağımlılığı”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

Yer: Nezahat-Aslan Ekşioğlu İlköğretim Okulu

Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi - Maltepe Kent Konseyi - Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

28.02.2017, 10:00

Konferans: "Gelişimsel Travma ve Bağlanma"

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, Bilim Üniversitesi

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: SOYAÇ

 

28.02.2017, 17:00-20:00

Akran Mentörlüğü Eğitimi Sertifika Programı

“Akran Mentörlüğünde Etik ve İnsan Hakları”

Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Odası

Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi