MAYIS’18 ETKİNLİK TAKVİMİ

02.05.2018, 09:00
“Futbol Takımı 2. Lig Müsabakaları Final Maçları”
Yer: Şile
Düzenleyen: SKS - Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu

 

02-03.05.2018- 10:00-13:00
Üniversite Tanıtım Fuarı: Educaturk Balıkesir Eğitim Fuarı
Yer: Balıkesir Üniversitesi Burhan Erdayı Kapalı Spor Salonu
Düzenleyen: Boyut Fuarcılık

 

02.05.2018- 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Akad İstanbul Temel Lisesi
Yer: Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

02.05.2018, 10:00-17:00
Liselerarası Yarışma: “Ulusal Bağlama ile Türkülerin Çok Seslendirilmesi Yarışması”
Yer: Kültür Merkezi Dr. Reşit Galip konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi

 

02.05.2018, 10:50-12:00
“Yabancı Havayolları,Öğrenci Buluşması”
Konuşmacı: Semiha YÜKSEL
Yer: Meslek Yüksekokulu Derslik 10
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı

 

02.05.2018, 12:00-13:30
Konferans: “Kültürel Yozlaşma”
Konuşmacı: Prof. Dr. Bayraktar BAYRAKLI
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Rektörlük - SKS, Geleneksel Türk Sanatları ve Sporları Kulübü
 

02.05.2018, 16:00-18:00
Tiyatro Oyunu: “Söylentiler”
Yer: Ahmet Adnan Saygun Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - SKS, Tiyatro Kulübü
 

02.05.2018, 18:00-20:00
“Etik Lider Akademisi (ELA)”
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - Rektörlük - SKS, Felsefe Kulübü
 

02.05.2018, 18:00-20:30
“Okul Terkinin Önlenmesine Yönelik Eğitim Politikaları ve Uygulamaları Uluslararası Konferansı” Açılış Töreni
Yer: Marma Otel İstanbul, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
Program için tıklayınız.
 

02.05.2018, 19:00
Kampüs Fest’18: “Sıla Konseri”
Yer: Marmara Açıkhava Tiyatrosu
Düzenleyen: Öğrenci Konseyi
 

03-04.05.2018, 08:00-17:30
Konferans: “Okul Terkinin Önlenmesine Yönelik Eğitim Politikaları ve Uygulamaları”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu, Ekrem Akurgal Salonu,  Pertev Naili Boratav Salonu, Muazzez İlmiye Çığ Salonu
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar İçin Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
Program için tıklayınız.
 

03-04.05.2018, 09:00-17:30
“16. Uluslararası Çevre Filmleri Festivali”
Yer: Ahmet Adnan Saygun Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi
 

03.05.2018, 09:00-17:00
“Kampüsüm Beyaz Masa”
Yer: Kültür Merkezi Önü
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 

03-04.05.2018, 09:30-17:30
“Taşınmaz Hukukunun Güncel Sorunları Sempozyumu”
Yer: Marma Otel İstanbul, Marmara Salonu
Düzenleyen: Hukuk Fakültesi
Program için tıklayınız.
 

03.05.2018- 10:30-13:00
Kampüs Ziyareti: Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Yer: Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

03.05.2018, 12:00-14:00
“Baharı Karşılama Günü”
Yer: Kültür Merkezi Önü
Düzenleyen: Rektörlük - SKS, Geleneksel Türk Sanatları ve Sporları Kulübü
 

03.05.2018- 13:00-15:00
Kampüs Ziyareti: Özel Antalya Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
Yer: Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

03.05.2018, 14:00-15:30
Konferans: “Evrenin Dili Matematik”
Konuşmacı: Prof. Dr. Osman GÜRSOY
Yer: Şehit Mustafa Kaymakçı Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi
Düzenleyen: Rektörlük - Şehit Mustafa Kaymakçı Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi
 

04-07.05.2018, 10:00-17:30
“Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı”
Yer: Kültür Merkezi, Dr. Reşit Galip Konferans Salonu ve Kültür Merkezi Derslikleri
Düzenleyen: Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi – Rektörlük
Program için tıklayınız.

 

04.05.2018, 14:00-16:00
Söyleşi: “Senin Hikâyen Hangisi?”
Konuşmacı: Oğuz ŞENSES
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Türk Dili Bölümü - SKS, Edebiyat Kulübü
 

05.05.2018, 09:00-17:30
“II. Ulusal Okul Öncesi Eğitimi Sempozyumu”
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Eğitim Fakültesi - Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Eğitmenleri Derneği Vakfı (OKEVED)
Program için tıklayınız.
 

05.05.2018, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 18: “Zihin Felsefesi”
Konuşmacı: Erman TAŞKIN
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü - Kadıköy Belediyesi
 

05-09.05.2018
“Yüzme Takımı Müsabakaları”
Yer: Çukurova, Adana
Düzenleyen: SKS - Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu
 

07.05.2018, 09.30-12.00
Söyleşi: “Okuma Yazmanın Önündeki Engeller”
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN, Melike OĞUZHAN
Yer: Şehit İbrahim Cengiz İmam Hatip Ortaokulu
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı ( İMEV), Rektörlük

 

07.05.2018- 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi
Yer: Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

07.05.2018, 11:00-12:30
Söyleşi: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eurodesk ile Avrupa Fırsatları”
Konuşmacı: Meryem ARSLAN, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erasmus Sorumlusu
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Uluslararası İlişkiler Ofisi

 

07.05.2018, 13:30
“Sinema Günleri-2: 2 Yönetmen 2 Film”
Yer: Ahmet Adnan Saygun Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi
Program için tıklayınız.

 

07.05.2018, 14:00-15:30
Konferans: “Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar”
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Çağrı ÖNER
Yer: Şehit Mustafa Kaymakçı Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi
Düzenleyen: Rektörlük - Şehit Mustafa Kaymakçı Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi
 

07.05.2018, 16:00-18:00
Film Gösterimi: “Prestij”
Yer: Eğitim Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Rektörlük - SKS, Sinema Kulübü

 

08-09.05.2018, 09:00-18:00
Sempozyum: “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlıkta Yeni Yaklaşımlar ve Uygulamalar”
Yer: Marma Otel İstanbul, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: İMEV - Eğitim Fakültesi - Maltepe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Rehberlik ve Araştırma Merkezi
Program için tıklayınız.
 

08-09-10.05.2018- 09:30-18:00
Üniversite Tanıtım ve Eğitim Zirvesi: Business&Tech Week
Yer: UNIQ İstanbul / UNIQ Hall
Düzenleyen: Management Centre Türkiye

 

08.05.2018- 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Prof. Dr. Hulusi Behçet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

08.05.2018, 13:00-13:45
IFTA 2018 Kongre Arkası
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dersliği
Düzenleyen: Rektörlük - SKS, Psikoloji Kulübü
 

08.05.2018, 13:00-15:00
Konferans: “Endüstri 4.0 Döneminin Hazırlayıcıları: Eğitim Kurumlarının Değişim ve Dönüşümü”
Konuşmacı: Prof. Dr. Mehmet KESİM
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük
 

08.05.2018, 17.00-20.00
“Akran Mentörlüğü Sertifika Eğitimi Programı"
"Ah Şu Hayat"
Konuşmacılar: Prof. Dr. Bülent COŞKUN, Prof. Dr. Gürkan DOĞAN
Yer: Kültür Merkezi, Öğrenci Kulüpleri Odası
Düzenleyen: Rektörlük - SKS - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
 

09.05.2018, 09.00-16.00
“Çevre Halkına Göz Sağlığı Taraması”
Yer: T.C. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV), Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

 

09.05.2018, 09:30-16:00
“Havacılık Sempozyumu”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu
Program için tıklayınız.
 

09.05.2018- 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Sakarya Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi
Yer: Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

09.05.2018, 10:30
Gezi: “Türkiye İş Bankası Müzesi”
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu
 

09.05.2018, 12:00
“Öğrenci Konseyi Futbol Turnuvası Final Maçı”
Yer: Futbol Sahaları
Düzenleyen: Rektörlük - SKS - Öğrenci Konseyi

 

09.05.2018, 14:00-16:30
“14. Akbank Kısa Film Festivali”
Yer: Ahmet Adnan Saygun Konferans Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi
 

10.05.2018, 09:00-17:30
Eğitim Zirvesi 2018: “Eğitimin Geleceği / Geleceğin Eğitimi”
Yer: Marma Otel İstanbul, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Eğitim Fakültesi
Program için tıklayınız.
 

10-11.05.2018, 09:00-16:00
“II. Ulusal Bilim Kampı Proje Sergisi”
Yer: Kültür Merkezi Dr. Reşit Galip Konferans Salonu Fuayesi
Düzenleyen: Millî Eğitim Bakanlığı - Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi - Maltepe Üniversitesi

 

10.05.2018, 10.00-11.00
Söyleşi: “ Kadınlar ve Çalışma”
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Neşe ŞAHİN TAŞĞIN
Yer: Şehit İbrahim Cengiz İmam Hatip Ortaokulu
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV), Rektörlük

 

10.05.2018- 10:00-13:00
Lise Ziyareti: Doğu Ataşehir Sevinç Koleji
Yer: Küçükbakkalköy Mahallesi Atilla İlhan Caddesi No:2 (Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arkası) Ataşehir/İstanbul-Doğu Ataşehir Sevinç Koleji Yerleşkesi
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü-Sevinç Koleji

 

10.05.2018, 13:30
“Sinema Günleri-2: 2 Yönetmen 2 Film”
Yer: Ahmet Adnan Saygun Konferans Salonu
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi
Program için tıklayınız.

 

11.05.2018, 09:00-16:00
Gezi: Aşiyan Müzesi
Düzenleyen: Türk Dili Bölümü - SKS, Edebiyat Kulübü
 

11.05.2018, 09.30-13.45
Eğitim: Seramik Eğitimi
Konusu: "Üreten Kadınlar"
Sanatçı: Dr. Öğr. Üyesi Mehmet ÖZEN
Yer: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı Seramik Atölyesi
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV), Rektörlük

 

11.05.2018, 16:00-17:00
“Prof. Dr. Necmettin Erbakan 3. Uluslararası Bilim Olimpiyatları” Açılışı ve Proje Final Sergisi
Yer: Marma Otel İstanbul, Marmara Salonu
Düzenleyen: Çekmeköy Belediyesi - Maltepe Üniversitesi

 

11.05.2018, 10:00-12:00
“II. Ulusal Bilim Kampı Finali ve Ödül Töreni”
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Millî Eğitim Bakanlığı - Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi - Maltepe Üniversitesi

 

11-12.05.2018- 10:00-17:00
Eğitim Fuarı: IFTE Havacılık Eğitim Fuarı
Yer: Wow Convention Center/İstanbul
Düzenleyen: Sedef Grup

 

11.05.2018- 13:00-15:00
Kampüs Ziyareti: Gebze Anibal Anadolu Lisesi
Yer: Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

11.05.2018, 14:00
“İsmail Kaya ‘Lodosun Getirdikleri’ Resim Sergisi” Açılışı
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi
 

11.05.2018- 15:30-17:00
Kampüs Ziyareti: Aydın Lisesi
Yer: Mustafa Necati Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

12.05.2018, 08:00-16:00
Art Motosiklet Hakimiyet Çalışması
Yer: Kampüs Otoparkı
Düzenleyen: Rektörlük - SKS, Motosiklet Kulübü - Art Moto Akademi

 

12.05.2018, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 18: “Zihin Felsefesi”
Konuşmacı: Dr. Kaan ÖZKAN
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü - Kadıköy Belediyesi
 

12.05.2018, 10:30-14:00
Konferans: “Omurga Problemleri Skolyoz ve Kifoz”
Yer: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Prof. Dr. Can Solakoğlu Konferans Salonu
Düzenleyen: Tıp Fakültesi

 

12.05.2018, 17:00-18:00
“Prof. Dr. Necmettin Erbakan 3. Uluslararası Bilim Olimpiyatları” Ödül Töreni
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Çekmeköy Belediyesi - Maltepe Üniversitesi

 

13.05.2018, 20:00-21:30
“Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali 2018 Ödül Töreni”
Yer: Kartal Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü - Kartal Belediyesi
 

14.05.2018, 14:00
Çevre ve Enerji Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Proje Tanıtımı
Konuşmacı: Doç Dr. Nevin TAŞALTIN
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu
Düzenleyen: Çevre ve Enerji Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi

 

15.05.2018, 17:00-20:00
"Akran Mentörlüğü Sertifika Eğitimi Programı"
Yer: Kültür Merkezi, Öğrenci Kulüpleri Odası
Düzenleyen: Rektörlük - SKS - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
 

15.05.2018, 10:00-12:00
"Gökyüzünde Fark Yaratanlar Sertifika Töreni"
Yer: Rektörlük Toplantı Odası
Düzenleyen: Rektörlük – Meslek Yüksekokulu - SKS - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

16.05.2018- 10:00-14:00
Üniversite Tanıtım Günü: Özel Atacan Eğitim Kurumları
Yer: Özel Atacan Eğitim Kurumları Yerleşkesi
Düzenleyen: Rektörlük - Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü-Özel Atacan Eğitim Kurumları
 

17.05.2018, 17:00-20:00
"Akran Mentörlüğü Sertifika Eğitimi Programı Sertifika Töreni"
Yer: Marma Otel İstanbul
Düzenleyen: Rektörlük - SKS - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

22.05.2018, 14:00-15:30
Konferans: “Türk-İslam Tarihinde Fizik-Kimya Bilgileri ve Tıp Tarihi”
Konuşmacı: Prof. Dr. Ayşegül ERDEMİR
Yer: Şehit Mustafa Kaymakçı Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi
Düzenleyen: Rektörlük - Şehit Mustafa Kaymakçı Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi
 

24.05.2018, 10:00-16:00
“Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Lisesi Mezuniyet Töreni”
Yer: Kültür Merkezi, Dr. Reşit Galip Konferans Salonu
Düzenleyen: Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Lisesi
 

25.05.2018, 10:00-12:00
“Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Sertifika Töreni”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı

 

26.05.2018, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 18: “Zihin Felsefesi”
Konuşmacı: Dr. Meriç BİLGİÇ
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü - Kadıköy Belediyesi
 

28.05.2018, 10:00-12:00
“Sınav Kaygısı ve Motivasyon”
Konuşmacılar: Öğr. Gör. Diğdem ENEREM ve Öğr. Gör. Gülşah AYDIN YEŞİLYURT
Yer: ERA Koleji Çekmeköy Kampüsü

 

29-30.05.2018, 10:00-16:00
“Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Lisesi Mezuniyet Törenleri”
Yer: Kültür Merkezi, Dr. Reşit Galip Konferans Salonu
Düzenleyen: Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Lisesi

 

30.05.2018, 14:00-16:00
“Sınav Kaygısı ve Motivasyon”
Konuşmacılar: Öğr. Gör. Diğdem ENEREM ve Öğr. Gör. Gülşah AYDIN YEŞİLYURT
Yer: ERA Koleji Pendik Kampüsü