MART’17 ETKİNLİK TAKVİMİ

27.02 – 02.03.2017, 16:00-19:00

Eğitim Programı: “Risk Altındaki Çocuklara Psikolojik Müdahale”

Konuşmacı: Prof. Dr. Amara R. Eckert, Klinik Psikolog

Yer: Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: SOYAÇ – Darmstadt University of Applied Sciences

 

01.03.2017, 13:00

İletişim Seminerleri

Konuşmacı: Mustafa SEVEN, Fotoğraf sanatçısı

Yer: İletişim Fakültesi B Blok Tıp Fakültesi Amfisi 305 No.lu Salon

Düzenleyen: İletişim Fakültesi

 

01.03.2017, 13:30-15:15

Sosyal Girişimcilik Semineri                                              

Konuşmacılar: Gülçin KAYA İNCEİPLİK ve Burak KARTAL, Anadolu Vakfı

Yer: Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

 

01.03.2017, 14:00-15:30

Konferans: “Özel Sektörde Profesyonel Hayata Uyum”

Konuşmacı: Aydoğan APAK, Renault Marmara Bölge Müdürü

Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi  

 

01.03.2017, 15:00-16:00

Eğitimcilerin Eğitimi Seminerleri: “Y Kuşağını Anlamak”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Şafak GÜNDÜZ

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü Eğitim Komisyonu

 

02.03.2017, 11:00-15:30

Kariyer Günleri: Eyüboğlu Eğitim Kurumları

Yer ve Düzenleyen: Eyüboğlu Eğitim Kurumları

 

03.03.2017, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Kartal-Özel Yesevi Meslek Lisesi                                           

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

03.03.2017, 14:00-16:00

 “Ailede İnsan Hakları”

Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Yer: Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

03.03.2017, 14:00-16:00

“Okul Başarısızlığı”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Handan DOĞAN

Yer: Fındıklı İmam Hatip Ortaokulu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Fındıklı İmam Hatip Ortaokulu

 

04.03.2017, 09:30-16:00

Konferans: TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü

Yer: Kültür Merkezi, Dr. Reşit Galip Konferans Salonu

Düzenleyen: Bin Yaprak

Program için tıklayınız.

 

04.03.2017, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: Felsefe Tarihinde Yolculuk

“19. Yüzyılda Felsefeye Yolculuk-III”

Konuşmacı: Doç. Dr. Kurtul GÜLENÇ

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Kadıköy Belediyesi

 

06.03.2017, 13:00-15:00

Okuldan Aileye Projesi

“Aile İçi İletişim”

Konuşmacı: Arş. Gör. Esra ELMAS

Yer: Nezahat-Aslan Ekşioğlu İlköğretim Okulu

Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi - Maltepe Kent Konseyi - Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

07.03.2017, 17:00-20:00

Akran Mentörlüğü Eğitimi Sertifika Programı

“Etkin İletişim Yöntemleri”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Salonu

Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

08.03.2017, 13:00-14:00

Konferans: “Flexapp ile Kablosuz Mobil Uygulama Geliştirme”

Konuşmacı: Nesim SEZER, Felxcoder A.Ş.

Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi – SKS, Bilim ve Teknoloji Kulübü 

 

08.03.2017, 14:00

MÜGİM İnovasyon Sertifika Programı

“Ciddi ve Keyifli Bir Emek: İnternette Kadın Girişimci Olmak“

Konuşmacı: Fatma Aliye OKUR

Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Derslik 12

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

 

08.03.2017, 14:30

“İki Ülke İçin Bir Kalp” Resim Sergisi Açılışı

Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi

 

08.03.2017, 15:00-16:00

Eğitimcilerin Eğitimi Seminerleri:“Akademide Kadın Olmak”

Konuşmacı: Doç. Dr. Ahu TUNÇEL

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü Eğitim Komisyonu

 

08.03.2017, 16:00-18:00

“Sınıf Yönetimi ve Disiplin”

Konuşmacı: Prof. Dr. Ayla OKTAY

Yer: Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi- Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi - Osmangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

08.03.2017, 18:30

Etik Lider Akademisi (ELA)

Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Yer: Eğitim Fakültesi, 314 no.lu sınıf

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) – SKS, Felsefe Kulübü

 

09.03.2017, 10:30

MÜGİM İnovasyon Sertifika Programı

“Yeni Başlayanlar için Growth Hacking”

Konuşmacı: Haydar ÖZKÖMÜRCÜ                                                                

Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

 

10.03.2017, 10:00-12:00

 “Okul Başarısızlığı”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Handan DOĞAN

Yer: Fındıklı İmam Hatip Ortaokulu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Fındıklı İmam Hatip Ortaokulu

 

10.03.2017, 14:00-16:00

“Akran Zorbalığında Anne Baba Tutumlarının Rolü”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ

Yer: Maltepe Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Maltepe Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

10.03.2017, 14:00

Konferans: “Toplum Önderi Olarak Mehmet Akif”

Açılış Konuşması: Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ

Konuşmacı: Prof. Dr. Yakup ÇELİK, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı

Şiir Dinletisi: “Mehmet Akif'ten Seçme Şiirler”

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyenler: Eğitim Fakültesi - Türk Dili Bölümü - SKS, Edebiyat Kulübü

 

10.03.2017, 14:00-16:00

“Ailede İnsan Hakları”

Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Yer: Şehit Er Çağlar Mengü Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Şehit Er Çağlar Mengü Anadolu İmam Hatip Lisesi- Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

10.03.2017, 14:30

“Mühendislik Alanlarının Tanıtımı”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Ali AKMAN

Yrd. Doç. Dr. Erdoğan AYDIN

Yer: Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi - Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

11.03.2017, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: Felsefe Tarihinde Yolculuk

“20. Yüzyılda Felsefeye Yolculuk-I”

Konuşmacı: Doç. Dr. Güncel ÖNKAL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Kadıköy Belediyesi

 

13-14.03.2017, 09:30-17:00

MUISC’17 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri

Innovation in Nursing / Hemşirelikte Yenilikçilik

Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu

Düzenleyen: Hemşirelik Yüksekokulu Öğrencileri

 

13.03.2017, 12:00-14:00

20. Yılda 20 Film: Wit / Zekâ

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Tıp Fakültesi

 

13.03.2017, 13:00-15:00

Okuldan Aileye Projesi

“Çocuk Yetiştirme Tutumları”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ
Yer: Nezahat-Aslan Ekşioğlu İlköğretim Okulu

Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi - Maltepe Kent Konseyi - Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

13.03.2017, 14:00-16:00

“Gençlerde Teknoloji Kullanımı”

Konuşmacı:  Öğr. Gör. Dr. Demet PEKŞEN SÜSLÜ

Yer: Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi- Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi- Osmangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

13.03.2017, 14:00-16:00

“Programlama Semineri”

Konuşmacı:  Yrd. Doç. Dr. Erdal GÜVENOĞLU

Yer: Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi - Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

14.03.2017, 13:30-16:30

14 Mart Tıp Bayramı Etkinliği

MAÜ Türk Sanat Müziği Korosu Konseri

Tıp Öğrencilerine Beyaz Önlük Giyme Töreni

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Tıp Fakültesi

 

14.03.2017, 14:30

“Matematik-Fizik-Kimya Bilim Alanlarının Tanıtımı”

Konuşmacı: Prof. Dr. İdris Adnan GÜMÜŞ

Doç. Dr. Hamit TOPUZ

Yrd. Doç. Dr. Sibel ERSAN

Yer: Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi - Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi            

 

14.03.2017, 15:00-16:00

Mimarlar ve Projeleri #1: 'SO? Mimarlık ve Fikriyat'

Konuşmacılar: Sevince Bayrak ve Oral Göktaş

Yer: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

 

14.03.2017, 17:00-20:00

Akran Mentörlüğü Eğitimi Sertifika Programı

“Üniversiteli Olmak: Ayrılmalar ve Yeniden Bağlanmalar”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Neşe ŞAHİN TAŞĞIN

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Salonu

Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

15.03.2017, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi   

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

15.03.2017, 10:00-14:00

“2. Kariyer Basamakları”

Yer: Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: SKS, Kariyer ve İş Kulübü

Program için tıklayınız.

 

15.03.2017, 13:00-16:00

"Engellilerle Sosyal Hizmet Uygulaması" Programı

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Bağlı Kurumlardaki Engelli Bireylere Yönelik Sosyal Hizmet Uygulamaları”

Konuşmacı: Uzman Serdar ARSLAN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü Müdür Vekili

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Derslik 13

Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü

 

15.03.2017, 14:00-15:00

Konferans: “Petrol Konusunda Deneyimlerim”

Konuşmacı: İsmail ALAKOÇ, Emekli Yönetici

Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 

15.03.2017, 15:00-16:00

Eğitimcilerin Eğitimi Seminerleri: “Bilim İnsanı Olmak: Bilimsel Yaklaşımda Yeni Bir Algı Çerçevesi”

Konuşmacı: Prof. Dr. Niyazi KARASAR

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü Eğitim Komisyonu

 

15.03.2017, 18:30

Etik Lider Akademisi (ELA)

Konuşmacı: Ahmet KARAHAN, Avukat

Yer: Kültür Merkezi

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) – SKS, Felsefe Kulübü

 

16.03.2017, 11:30

MÜGİM İnovasyon Sertifika Programı

“Kurumsal Gelişimde Verimliliğin Gerekliliği”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Ayhan ARTAR

Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Derslik 20

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

 

16.03.2017, 10:30-13:00

Kampüs Ziyareti: Çengelköy Anadolu Meslek Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

16-17.03.2017, 09:30-17:00

MUISC’17 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri

Art/View / Sanat/Bakış

Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri

 

17.03.2017, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Ataşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

17.03.2017, 14:00-16:00

“Okulla İşbirliği”

Konuşmacı:  Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ

Yer: Osmangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Osmangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

17.03.2017, 14:00-16:00

18 Mart Çanakkale Zaferi Etkinliği

Çanakkale Geçilmez Şiir ve Müzik Dinletisi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyenler: Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü – SKS-Edebiyat Kulübü

 

18.03.2017, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: Felsefe Tarihinde Yolculuk

“20. Yüzyılda Felsefeye Yolculuk-II”

Konuşmacı: Doç. Dr. Güncel ÖNKAL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Kadıköy Belediyesi

 

20.03.2017, 10:00-12:15

Aile Okulu 14: “Aile ve Çocuk”

Açılış Konuşmaları:

Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Abdullah AKEL, Atatürk İlkokulu Müdürü

“Çocuk Hakları”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Neşe ŞAHİN TAŞĞIN

Yer: Atatürk İlkokulu

Düzenleyen: İMEV – İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

 

21.03.2017, 10:00-12:15

Aile Okulu 14: “Aile ve Çocuk”

“Aile ve Sosyal Medya”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Asiye YILDIRIM

“Aileiçi İletişim”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Erkan ÇAV

Yer: Atatürk İlkokulu

Düzenleyen: İMEV – İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

 

21.03.2017, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

21.03.2017, 10:30

MÜGİM İnovasyon Sertifika Programı

“Marka ve Patent Semineri”

Konuşmacı: Aysu DERİCİOĞLU EGEMEN

Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Derslik 12

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

 

21.03.2017, 13:00-15:00

Nevruz Kutlaması

Yer: Kültür Merkezi önü

Düzenleyen: SKS

 

21.03.2017, 13:00-14:30

21 Mart Dünya Sosyal Hizmet Günü

Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu

Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü – SKS, Sosyal Hizmet Kulübü

Program için tıklayınız.

 

21.03.2017, 16:00-18:00

“Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) Geliştirme”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Deniz DAĞSEVEN EMECEN

Yer: Osmangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi- Osmangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

21.03.2017, 17:00-20:00

Akran Mentörlüğü Eğitimi Sertifika Programı

“İnsanlarla Karşılaşmak ve Anlamak”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Bergen COŞKUN ÖZÜAYDIN

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Salonu

Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

22.03.2017, 13:30

MÜGİM İnovasyon Sertifika Programı

“Veri Bilimi”

Konuşmacı: Necati BATUR

Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

22.03.2017, 15:00-16:00

Konferans: “EFQM Mükemmellik Modeli ve Panasonic Uygulamaları”

Konuşmacı: Orhan ÜNAL, Viko by Panasonic Ar-Ge Merkezi Direktörü

Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 

22.03.2017, 15:00-16:00

Eğitimcilerin Eğitimi Seminerleri: “Uzaktan Eğitim Sınavlarında Tablet Kullanımı”

Konuşmacı: Prof. Dr. Ayhan HAKAN

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü Eğitim Komisyonu

 

22.03.2017, 16:00-18:00

“Sınıf Yönetimi ve Disiplin”

Konuşmacı: Prof. Dr. Ayla OKTAY

Yer: Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Şehit Er Çağlar Mengü Anadolu İmam Hatip Lisesi - Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

22.03.2017, 18:30

Etik Lider Akademisi (ELA)

“Medya Etiği”

Konuşmacı: Kubilay ÇELİK, Gazeteci

Yer: Kültür Merkezi

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) – SKS, Felsefe Kulübü

 

23.03.2017, 09:30-16:00

Konferans: “VII. Lojistik ve Ticaret Buluşması”

Yer: Kültür Merkezi, Dr. Reşit Galip Konferans Salonu

Düzenleyen: Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü - SKS, Uluslararası Lojistik ve Ticaret Kulübü

Program için tıklayınız.

 

23-24.03.2017, 09:30-17:00

MUISC’17 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri

Communication Matters: Globalization Mobility and Integration / İletişimde Önemli Konular: Küreselleşme, Hareketlilik ve Entegrasyon

Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu

Düzenleyen: İletişim Fakültesi Öğrencileri

 

23.03.2017, 10:00-12:00

Aile Okulu 14: “Aile ve Çocuk”

“Okul Terkinin Önlenmesinde Ailenin Etkisi”

Konuşmacılar:

Yrd. Doç. Dr. Narin BAĞDATLI VURAL

Yrd. Doç. Dr. Figen KARADAYI

Yrd. Doç. Dr. Özden BADEMCİ

Yrd. Doç. Dr. İpek PÜR

Yer: Atatürk İlkokulu

Düzenleyen: İMEV – İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

 

23-24.03.2017, 12:30-13:30

Satranç Turnuvası

Yer: Kültür Merkezi Fuayesi

Düzenleyen: SKS, Satranç Kulübü

 

23.03.2017, 14:00

MÜGİM İnovasyon Sertifika Programı

“UX Kariyer Adımları”

Konuşmacı: Bartu ERDOĞAN

Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Derslik 21

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

 

24.03.2017, 10:30

MÜGİM İnovasyon Sertifika Programı

“Finansal Teknoloji – Fintech”

Konuşmacı: Fırat AKÇORAY

Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Amfisi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

 

24.03.2017, 10:00-11:45

Aile Okulu 14: “Aile ve Çocuk”

“Aile ve Çocuk”

Konuşmacı: Prof. Dr. Ayla OKTAY

Kapanış Konuşması: Melike OĞUZHAN

Yer: Atatürk İlkokulu

Düzenleyen: İMEV – İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

 

24.03.2017, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

24.03.2017, 14:00-16:00

“Çocuk Yetiştirme Tutumları: Pozitif Disiplin/Özdenetim”

Konuşmacı:  Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ

Yer: Fındıklı İmam Hatip Ortaokulu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Fındıklı İmam Hatip Ortaokulu

 

24.03.2017, 14:00-15:00

Konferans: “21. Yüzyılın Su Diplomasisi”

Konuşmacı: Dr. Dursun YILDIZ, Su ve Enerji Politikaları Uzmanı

Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu

Düzenleyen: Hidropolitik Akademi – Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü

 

25.03.2017, 10:00-12:30

Ataşehir Doğa Okulları Deneme Sınavı

Yer: Tıp Fakültesi Amfileri

Düzenleyen: Doğa Okulları – Maltepe Üniversitesi

 

25.03.2017, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: Felsefe Tarihinde Yolculuk

“20. Yüzyılda Felsefeye Yolculuk-III”

Konuşmacı: Doç. Dr. Güncel ÖNKAL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Kadıköy Belediyesi

 

26.03.2017

Çanakkale Şehitlik Gezisi

Düzenleyen: SKS-Avrasya Kulübü

 

27.03.2017, 10:00-16:15

PDR Günü: “Psikolojik Danışmanın Tonları-2”

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: SKS, PDR Kulübü

Program için tıklayınız.

 

27-28.03.2017, 10:00-18:00

Üniversite Tanıtım Fuarı: Educaturk Ankara

Yer: Anfa Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi, Aydınlıkevler

Düzenleyen: Boyut Fuarcılık

 

27.03.2017, 10:30

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri

Açılış Konuşmaları

11:00 Tiyatro Oyunu:  “Sopavar!”

14:00 Kukla Oyunu: “Mahallenin Neşesi”

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

 

27.03.2017, 12:00-14:00

20. Yılda 20 Film: Gifted Hands: The Ben CarsonStory / Yetenekli Eller: Ben Carson Hikâyesi

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Tıp Fakültesi

 

27.03.2017, 12:30-13:30

Satranç Turnuvası Ödül Töreni

Yer: Kültür Merkezi Fuayesi

Düzenleyen: SKS, Satranç Kulübü

 

27.03.2017, 14:00-16:00

“Gençlerde Teknoloji Kullanımı”

Konuşmacı:  Öğr. Gör. Dr. Demet PEKŞEN SÜSLÜ

Yer: Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Şehit Er Çağlar Mengü Anadolu İmam Hatip Lisesi- Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi- Şehit Osman Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

28.03.2017, 13:30

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri

Tiyatro Oyunu: “Kocasını Pişiren Kadın”

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

 

28.03.2017, 17:00-20:00

Akran Mentörlüğü Eğitimi Sertifika Programı

“Yaratıcılık ve Problem Çözme”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ

Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Salonu

Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

29.03.2017, 11:00

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri

Tiyatro Oyunu: “İstinat”

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

 

29.03.2017, 12:00-13:00

Ödüllü Masa Tenisi Karşılaşması

Rektörümüz Prof. Dr. Şahin KARASAR ile öğrencilerimiz arasında

Yer: Kültür Merkezi Fuayesi

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi

 

29.03.2017, 13:00-15:00

“Çalışma Yaşamı ve Kişisel Geleceğin Planlanması”

Konuşmacı:  Öğr. Gör. Elif SUNGUR

Yer: Maltepe Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Maltepe Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

29.03.2017, 14:00-16:00

“Aile Tutumları”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Kuntay ARCAN

Yer: Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi         

 

29.03.2017, 15:00-16:00

Eğitimcilerin Eğitimi Seminerleri:“Sanatın Gerekliliği ve Yükseköğretimdeki Yeri”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Cem ÇINAR

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü Eğitim Komisyonu

29.03.2017, 15:00-16:00

Konferans: "Yalın İlkeler ve Yalın Kültür: Üretim Sistemlerinde Başarı Yolculuğu"

Konuşmacı: Prof. Dr. Bülent DURMUŞOĞLU (İTÜ Endüstri Bölümü)

Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 

29.03.2017, 16:00

Seminer: “Matematik-Bilim ve Yaşam Üzerine”

Konuşmacı: Prof. Dr. Osman GÜRSOY

Yer: Eğitim Fakültesi, Derslik No: 315

Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

 

29.03.2017, 18:30

Etik Lider Akademisi (ELA)

Yer: Kültür Merkezi

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) – SKS, Felsefe Kulübü

 

29-30.03.2017

Kızılay Kan Bağışı

Yer: Kültür Merkezi Önü

Düzenleyen: Öğrenci Konseyi – SKS, Kızılay Kulübü, Müzik Kulübü

 

30-31.03.2017, 09:30-17:00

MUISC’17 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri

Migration in a Changing World / Değişen Dünyada Göç

Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu

Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğrencileri

 

30.03.2017, 11:30

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri

Tiyatro Oyunu: “Kahvede Şenlik Var”

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü – Kartal Sanat Tiyatrosu

 

30-31.03.2017, 10:00-18:00

Üniversite Tanıtım Fuarı: Educaturk İzmir

Yer: Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi, Bayraklı

Düzenleyen: Boyut Fuarcılık

 

30.03.2017, 13:00

MÜGİM İnovasyon Sertifika Programı

“Girişimcilik ve Teknoloji”

Konuşmacı: Hakan ERDOĞAN

Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)

 

30.03.2017, 14:00-16:00

 “Okulla İşbirliği”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

Yer: Maltepe Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Maltepe Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

30.03.2017 – 05.04.2017

“Derin Masallar” Su Altı Fotoğraf Sergisi

Yer: Kültür Merkezi Fuaye Alanı

Düzenleyen: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü

 

31.03.2017, 11:00

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri

Tiyatro Oyunu: “Arındırma”

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

 

31.03.2017, 13:00

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri

“Fiziksel Oyun Etütleri”

Yer: Hareket Atölyesi

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

 

31.03.2017, 14:00-16:00

“Aile Tutumları”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Kuntay ARCAN

Yer: Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

31.03.2017, 14:00

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Etkinlikleri

Tiyatro Oyunu: “Şahane Düğün”

Yer: Adnan Saygun Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü